Україна почала імпортувати металургійний кокс з Китаю, - ДП «Держзовнишинформ»

11 ноя, 11:26

«Окрім традиційних поставок з Росії та Польщі, у жовтні 2014 року в український порт зайшло судно з металургійним коксом китайського походження, ціни на який вигідно відрізнялися від пропозицій з сусідніх країн», - повідомив начальник відділу паливно-енергетичних ринків ДП «Держзовнішінформ» Олег Мельник.

 

«Нестабільна ситуація на Донбасі з серпня 2014 року порушила виробничу діяльність багатьох коксохімічних підприємств України. У зв'язку з цим працюючі металургійні підприємства змушені були шукати можливість імпорту сировини з-за кордону. Крім традиційних поставок з Росії та Польщі, у жовтні 2014 року в український порт зайшло судно з металургійним коксом китайського походження, ціни на який вигідно відрізнялися від пропозицій з сусідніх країн - у середньому на 5%», - прокоментував ситуацію експерт.

«Протягом жовтня 2014 року експортні котирування на китайський металургійний кокс (CSR 62%) зросли у середньому на 5 дол. США/т, до 175-180 дол. США/т, FOB.

При цьому цінові показники на металургійний кокс на внутрішньому ринку Китаю в основних виробничих центрах зміцнилися на 1-2 дол. США/т у другій половині жовтня, до 141-173 дол. США/т EXW/FCA з ПДВ (17%)», - додав Олег Мельник.

 «Заходи уряду Китаю щодо посилення екологічних вимог у промисловості, на тлі традиційних проблем зі смогом у багатьох регіонах, негативним чином вплинули на виробничі показники. При цьому торговельна активність металургійних підприємств залишалася на позитивному рівні. В результаті ряд великих виробників прийняли рішення підвищити відпускні ціни на металургійний кокс. Додатковим чинником збільшення цінових показників на внутрішньому ринку в доларах США стало зміцнення місцевої валюти. На даний момент ситуація стабілізувалася, оскільки споживачі противляться подальшому збільшенню закупівельних цін на тлі слабкості ринків готової продукції та невизначених подальших перспектив. Так що найближчим часом не варто очікувати різких коливань цін на металургійний кокс всередині Китаю», - припускає експерт.

 

 


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/188285.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua