Реалізація пального з використанням старт-карток: чи необхідно реєструватися платником акцизного податку?

17 май, 11:08

З 1 березня 2016 року запроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального та введено акцизну накладну як обов’язковий електронний документ, який складатиметься під час здійснення всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.
Згідно з підпунктом 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України (далі за текстом – Кодекс) особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців, до початку здійснення реалізації пального.
Абзацом другим підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу – це, зокрема, будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.
Акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального (пункт 231.3 статті 231 Кодексу).
У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.
Фактичний відпуск пального споживачу здійснюється не підприємством, а автозаправною станцією (що передбачено в пунктах договору поставки товарів з використанням смарт-карток), яка повинна бути зареєстрована платником акцизного податку з реалізації пального у встановленому порядку, а передача права власності підтверджується відповідними видатковими документами або чеками терміналів разом з чеками касових апаратів (передбачено в пункті договору поставки товарів з використанням смарт-карток).
Оскільки підприємство не здійснює операції з фізичним отриманням та відпуском пального, не маючи при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об’єктів, реєструватися платником акцизного податку та відповідно подавати декларацію акцизного податку підприємству не потрібно (за умови нездійснення інших операцій, які є об’єктами оподаткування акцизним податком згідно з пунктом 213.1 статті 213 Кодексу).
Роз’яснення з цього приводу надано Державною фіскальною службою України у листі від 08.04.2016 р. N 7905/6/99-99-21-05-15.
ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/207294.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua