Про зміни до податкового законодавства

10 июн, 08:34

Днями відбулося інтервью начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему: «Особливості застосування РРО». За її словами, прийняті зміни до Податкового кодексу України, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року №71-VIII суттєво змінили спрощену систему оподаткування.

Так, Законом №71-VIII введена вимога щодо застосування платниками єдиного податку реєстраторів розрахункових операцій (РРО) протягом 2015-2016 рр. Обов’язкове застосування РРО для платників єдиного податку ІІІ групи передбачено з 01.07.2015 р, а для платників єдиного податку групи ІІ – з 01.01.2016 р.

Манушак Валеріївно, підскажіть, хто з платників єдиного податку (фізичні особи) має право не застосовувати РРО?

Мають право не застосовувати РРО платники єдиного податку ІІ та ІІІ груп (фізичні особи - підприємці) при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку І групи.

Також, скажіть, з 1 липня 2015 року пиво буде відноситись до алкогольних напоїв. Відповідно, платнику єдиного податку необхідно застосовувати загальну систему оподаткування, придбавати РРО та ліцензію?

Так, з 1 липня 2015 року суб’єктам господарювання, які здійснюють торгівлю пивом необхідно отримати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями, а це можливо лише на загальній системі оподаткування. Платниками єдиного податку можуть бути лише суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію безалкогольного пива (він не є підакцизним товаром).

Здійснюючи торгівельну діяльність підакцизними товарами необхідно звітувати за місцем здійснення торгівельної діяльності. Скажіть, будь ласка, які документи необхідно надати платнику?

Облік платників податків є однією з важливих функцій територіальних органів ДФС України. Платник зобов’язаний стати на облік за місцем здійснення торгівельної діяльності підакцизними товарами подавши до територіального органу відповідну заяву, заключити договір про приймання звітності, дізнатися реквізити проплати акцизного податку тощо.

Всю цю інформацію можна дізнатися і на суб-сайті Територіальни органи ДФС у Дніпропетровській області та завітавши до Центрів обслуговування при кожній ДПІ.

А куди необхідно подавати заяву для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, якщо підприємець зареєстрований за однією адресою, а здійснює діяльність зовсім за іншою?

Заява на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами подається до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області або до Центру обслуговування платників за місцем торгівлі суб’єкта господарювання уповноваженою особою заявника або надсилається рекомендованим листом. Акцизний податок сплачується у розмірі 5% від суми реалізованих підакцизних товарів.

Манушак, Валеріївно, які Ваші поради суб’єктам господарювання?

Для виконання вимог чинного законодавства Головне управління ДФС у дніпропетровській області рекомендує платникам єдиного податку фізичним особам-підприємцям ІІ і ІІІ груп, окрім визначених Законом винятків протягом травня - червня 2015 року зареєструвати РРО, та застосовувати його при розрахунках з покупцями при продажу товарів, наданні послуг.

Продаж та сервісне обслуговування касової техніки здійснюють Центри сервісного обслуговування РРО.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/195340.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua