• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Прогноз ФАО надає детальний огляд тенденцій розвитку продовольчого ринку
    2018-07-18 16:13:39

    Найбідніші країни світу страждають від зростання імпорту продовольства, йдеться в новій доповіді ФАО.

    Вартість світового експорту продовольства збільшилася в три рази з 2000 року, досягнувши в 2017 році 1,43 трлн. дол. США, тоді як в країнах, найбільш уразливих до дефіциту продовольства, вона виросла приблизно в 5 разів. На думку ФАО, ця зростаюча тенденція може створити безліч проблем, особливо найбіднішим країнам.

    Цього року світова ціна імпорту продовольства, за прогнозами, зросте приблизно на 3 відсотки і становитиме близько 1,47 трильйона доларів. Щорічний приріст  відображає зростання товарообігу риби - цінного продукту, імпортованого в основному розвиненими країнами, - і зернових, що є основним продуктом для багатьох країн з продовольчим дефіцитом і низьким рівнем доходів (LIFDCs).

    Цього року ФАО розглянула дану тенденцію в більш довгостроковій перспективі і виявила, що країни дійсно можуть в майбутньому «платити більше за меншу кількість продовольства», хоча глобальні умови виробництва і торгівлі останніми роками були досить сприятливими.

    Аналіз фокусується на тенденціях торгівлі такими товарами як тваринні білки, фрукти і овочі, зернові, напої, олійне насіння і кава, чай і спеції. Імпорт продовольства збільшувався щорічно в середньому на 8 відсотків з 2000 року, але цей показник виявився вже двозначними цифрами для переважної більшості найбідніших країн. Частка зернових в порівнянні з більш дорогими продуктами в імпортному кошику не зменшилася в бідніших країнах, в той час як вона значно знизилася в багатших країнах.

    У загальній структурі експорту 28 відсотків всіх експортних надходжень в групі найменш розвинених країн (НРС) йде на імпорт продовольства, що майже вдвічі більше, ніж це було в 2005 році. Розвинені країни не тільки мають більш високий ВВП на душу населення, але також зазвичай витрачають всього лише 10 відсотків своїх експортних надходжень на імпорт продовольства.

    Екзотичні фрукти переходять з нішевих сегментів на основний ринок

    Продовольчий прогноз, який публікується ФАО двічі на рік, також вивчив питиння  зростаючої торгівлі такими менш поширеними тропічними фруктами як гуава і лічі, спираючись на минулі дослідження, в яких основна увага була зосереджена на манго і папайї.

    Вартісна цінність цих тропічних фруктів, 86 відсотків з яких виробляється в Азії,  минулого року становила близько 20 мільярдів доларів США.

    Незважаючи на те, що ці плоди в основному споживаються на місцевому рівні і часто складають дохід дрібних фермерів , зростаюче визнання їхньої ролі у здоровому харчуванні стимулює більш високий міжнародний попит.

    Гуава - найбільший плід у цій категорії, в яку також входять джекфрут, лонган, лічі, дуріан, рамбутан і маракуйя, в основному вирощені в Бразилії. Всього лише близько 10 відсотків продукції в даний час продається на міжнародному ринку, здебільшого в Азії, але тверді оптові ціни на ринках розвинених країн свідчать про достатній комерційний потенціал для експортерів в країнах з низьким рівнем доходу. Для розкриття цього потенціалу необхідні інновації в галузі транспортування  вантажів, що швидко псуються, страхування пропозиції, волатильності цін і відповідність вимогам фітосанітарної сертифікації.

    Зернові культури та цукор

    Особливий інтерес представляють складні тенденції в секторі рослинних продуктів, де світові ціни на олійні та зернові  ростуть, навіть коли ціни на рослинні олії падають. Складні торгові відносини між Сполученими Штатами Америки та Китаєм - найбільшим в світі виробником і покупцем сої - призвели до значної невизначеності на ринку, про що свідчить недавнє падіння світових цін на сою і соєві продукти.

    Торгівля зерновими в 2018/19 році буде залишатися стабільною, чому сприятиме стійкий попит на імпорт майже всіх великих зернових.

    Цікаві факти

    ·         очікуються «завищені» і навіть рекордні ціни на морепродукти в другій половині 2018 року, що буде обумовлено обмеженою пропозицією;

    ·         очікується зростання торгівлі молочними продуктами, особливо сухим молоком;

    ·         очікується стійке зростання виробництва м'яса, вважаючи на  уповільнене зростання обсягів торгівлі;

    ·         найбільше перевиробництво цукру в історії (187,6 млн. тон).

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.