• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • ЄС затвердив регулювання криптовалют - як це вплине на Україну
    2023-04-24 13:00:45

    Європарламент ухвалив закон щодо легалізації та регулювання криптоактивів -  MiCA (The Markets in Crypto-Assets). Про це повідомив заступник голови податкового комітету України Ярослав Железняк в Telegram.

    Народний депутат Ярослав Железняк пояснив, що в Європейському Союзі над розробкою та змінами до документу MiCA працювати три роки, але колапси на глобальному ринку криптоактивів трохи пришвидшили процес.

    Законодавчі норми повноцінно запрацюють у 2024 році.

    Таким чином Євросоюз стане першою великою юрисдикцією в світі з системною законодавчою базою для сфери криптоактивів.

    Також Європейський парламент проголосував за окремий закон про положення про переказ коштів, який вимагає від криптооператорів ідентифікувати своїх клієнтів з метою запобігання відмиванню грошей.

    MiCA – це документ, який передбачає регулювання віртуальних активів у ЄС, захищаючи користувачів та інвесторів в цій галузі.

    Раніше в Європарламенті розповідали, що документ має встановити узгоджені правила для криптоактивів на рівні ЄС, покращити захист споживачів та інвесторів, а також забезпечити фінансову стабільність. Законодавство регулюватиме випуск і торгівлю криптоактивами.

    Ярослав Железняк заявив, що для легалізації українського ринку криптовалют планують використати концепцію МіСА.

    “Ми з колегами з НКЦПФР та інших регуляторів вже працюємо над імплементацією частини положень МіСА, щоб криптоактиви були легальними і в Україні” - додав Ярослав Железняк.

    У квітні в НКЦПФР (Національна комісія по цінним паперам та фондовому ринку) заявили, що працюють над законом про віртуальні активи, який імплементує в себе Європейський регламент MiCA. Тому скоро оприлюднять текст для публічного обговорення з ринковою спільнотою та представниками профільних державних органів.

    “Вже зараз наша країна може стати першою державою в Європі, яка запровадить у правове поле MiCA, бо цього ще не зробила жодна юрисдикція”, - заявили в Комісії.

    Раніше в міністерстві цифрової трансформації України пояснили, що країні потрібна термінова легалізація віртуальних активів, що дасть поштовх для створення нового сектору економіки та сприятиме додатковим податковим надходженням до бюджету.

    Як пояснив профільний міністр Михайло Федоров, вже ухвалений закон "Про віртуальні активи", який був драйвером законодавчого процесу".

    Згідно документу, власники криптовалют в Україні зможуть легально обмінювати, наприклад, біткоїни, вносити їх до податкових декларацій, а також запускати блокчейн-бізнес. Іноземні криптовалютні біржі в свою чергу вперше зможуть працювати в нашій країні повністю офіційно.

    За словами міністра, зараз потрібно ухвалити податковий законопроєкт, щоб легалізувати цей напрям, тому що Україна може отримати новий сектор економіки та додаткові податкові надходження до бюджету.

    Для України питання легалізації криптовалюти актуальне. Адже минулого року Україна увійшла в топ-3 світових лідерів з використання крипти.

    Альона Чернецька

    Інф. delo.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.