Такой загадочный и прекрасный Верхний город в Киеве

27 янв, 03:06

Верхнє місто розташовано на північної від Хрещатика височині. По всій довжині схилів Днепра, сходячи до річки Либідь, простягається головна вулиця Верхнього міста - Володимирська.
На вулиці багато чудових будинків: земельний банк, будинок земства, особняк архітектора А.В.Беретті, Педагогічний музей. Цікаві площі уздовж вул. Володимирської: базарна площа міста Х ст. Торжок, фундамент першої кам'яної церкви на Русі - Десятинної, спаленої татаро-монголами в 1240 р.

Також на вул. Володимирській знаходиться одна з найпрекрасніших пам'яток архітектури - Андріївська церква, яка зведена у 1754р. за проектом архітектора Б.Ф.Растреллі у стилі барокко. Навпроти розташован історичний музей України, який є одним з найкрупніших науково- просвітницьких центрів країни.

Домінантою Верхнього міста є Софіївська площа. На неї знаходиться монастир - древня резиденція київських метрополитів. Здалеку височить золотий купол дзвіниці (1706, реконструкція 1852) висотою 76 м. Вражає красою одиннадцатикупольний Софійський собор (ХI в.), споруджений Ярославом Мудрим. Собор входить у список охорони самих коштовних пам'ятників архітектури світу ЮНЕСКО. Усередині частково збереглися фрески і мозаїки ХI ст.
У центрі площі пам'ятник Богданові Хмельницькому (1888, М.О.Мікешин).

Далі - сквер із Золотими воротами. Вони отримали свою назву від схожості з константинопольськими Золотими воротами, що також були парадним в'їздом до міста. Про будівництво київських Золотих воріт згадується в літопису під 1037 роком. Над воротами зведено надбрамну церкву Благовіщення з позолоченою банею. Захісний павільон відтворює первісний вигляд древньої пам'ятки. У сквері - скульптура Ярослава Мудрого. Нижче по вулиці - площа оперного театру, трупа і балет якого є одними з кращих у Європі. На площі встановлено пам'ятник  композитору Лисенко - класику української музики.

Далі по вул. Володимирській знаходиться будинок Президії Академії наук, пам'ятник першому Президенту України М.Грушевському, головний корпус Національного універсітета ім.Т.Шевченко. Будинок, зведений у 1840 р. за проектом архітектора Беретті, є одним з найвизначніших зразків архітетури класицизму першої половини ХІХ століття. Червоний та чорний кольори споруди відповідали кольорам стрічок ордена святого Володимира, чиє ім'я носив університет.

У Верхньому місті є багато значних вулиць.

Це - вулиця Б.Хмельницького, на якій розташовано Театр російської драми ім. Л.Українки, Музей літератури України, науково-природознавчий музей, Музей медицини.

Це - бульвар Т.Шевченко з пам'ятником та музеєм Т.Шевченко, Гуманітарним корпусом і Клініками медицинського університету, Педагогічним університетом. На бульварі Т.Шевченко розташовано всесвітньовідомий Кафедральний Володимирський собор, споруджений наприкінці ХIХ ст. за проектом арх. Беретті. Значну художню цінність мають внутрішні настінні розписи, які виконували художники В.Васнєцов, М.Нєстєров, М.Врубель та інші.

Також цікава вулиця Велика Житомірська з гарними житловими будинками, Інститутом теорії й історії архітектури. Поруч зведено новий будинок банку «Україна».

Вулиця починається з Михайловської площі, на якої розташовані будинки Дитячого музичного театру і МІДа. На площі відбудовано Михайлівський золотоверхий собор, чудовий пам'ятник давньоруської культури зі славетними мозаїками. У центрі площі пам'ятник княгині Ользі (1911, І.П.Кавалерідзе), відновлений у 1996 р.

Вулиця закінчується Львівською площею - північними брамами древнього Києва. На площі знаходяться Міністерство торгівлі, Будинок художніка, будується театральний інститут. Поруч із площею - Художній інститут (колишня Духовна семінарія) . Неподалік Покровський жіночий монастир із Миколаївським собором, який розписано фресками 80-х років ХХ ст.

 

Источник http://www.interesniy.kiev.ua

 


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/151668.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua