Как государство защищает жителей Полтавщины

24 фев, 08:43

Мережа установ соціального захисту населення Полтавщини є однією з найбільш розгалужених в Україні: 33 територіальних центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), з них 25 – у сільській місцевості.

Вони надають понад 70 видів соціальних послуг; за 2012 рік послуги отримали 114 тис. осіб, в тому числі 65 тис. жителів сільської місцевості.

У відділеннях соціальної допомоги вдома на обслуговуванні перебуває понад 20 тис. громадян похилого віку та інвалідів, яким щоденно надається більше 30 видів соціально-побутових послуг в домашніх умовах (приготування їжі вдома, доставка гарячих обідів, придбання та доставка продуктів харчування, промислових товарів, медикаментів, обробіток земельних ділянок, прання білизни, допомога у прибиранні приміщення тощо).

Відділення обслуговує одиноких громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності і потребують сторонньої допомоги, соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в домашніх умовах згідно з медичним висновком.

Відділення соціальної допомоги вдома може здійснювати обслуговування громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги.

Для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадяни подають письмову заяву управлінню праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Крім того в особовій справі кожного громадянина повинен міститися:
 - медичний висновок про не здатність до самообслуговування, потребу в постійній сторонній допомозі та догляді в домашніх умовах;

- довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

- копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);

- довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг.

 
 Для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів, задоволення їх потреб у соціальному обслуговуванні, Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації активізовано роботу із створення територіальними центрами «Сільських будинків соціального піклування» у віддалених населених пунктах.

Наближення якісних соціальних послуг до споживача, надання їх безпосередньо в територіальній громаді, за місцем проживання громадян є одним з пріоритетних напрямків діяльності Департаменту.

Директор Департаменту праці та соціального захисту
населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/153344.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua