14 авг, 03:03
Розбиті пляшки, недоїдки та недопалки. Нині столичні пляжі нагадують сміттєзвалища. Хто винен у цьому: комунальники чи відпочивальники?
Як і тисячі киян, спекотного дня Олексій іде відпочивати до водойми. Та замість охайного пляжу й чистої води він бачить іншу картину.
Олексій, мешканець м. Києва:
- Кругом кукурузные объедки, бутылки, стекла, окурки, и из-за этого приходится ходить в шлепках, сандалях по пляжу. Вот такой отдых. А платить 100 грн за частный пляж не каждый из людей у нас сможет. Вот приходится отдыхать там, где есть. Люди не понимают, что они сами гадят и сами же ходят. Вот это и печаль нашей жизни.
Екологи б'ють на сполох. Адже через забруднення санепідемстанція закриває дедалі більше столичних пляжів.
Володимир Борейко, еколог:
- Все это создает не только эстетические неудобства, это прежде всего нарушение санитарного состояния, потому что люди купаются, загорают, здесь много детей. Все это потом может отобразится на возникновении каких-то кишечных заболеваний. Все старые советские туалеты не работают, поэтому людям приходится идти в кусты или в воду, что вобщем-то тоже является мусором.
Відпочивальники, які повернулися з-за кордону, порівнюють чистоту пляжів.
- Я неделю назад вернулась с Болгарии, конечно, сравнение очень проигрывает. Плавать неприятно, песок грязный, обидно.
Комунальники переконують - влітку щодня збирають непотріб на пляжах, та й сміттєвих баків вдосталь. Проблема в іншому.
Наталія Ситайло, прес-секретар КП Плесо:
- Напевне, треба виховувати ще зі школи, з дитячих садочків культуру відпочиваючих. Тому що відпочиваючі їдять яблука та кукурузу, закопують в пісок, а потім скаржаться, що їх кусають оси або бджоли. З 1 гектара пляжної території щоденно, наголошую, що це щоденно, ми десь вивозимо приблизно 3-4 кубометрів сміття.
Щоб хоч якось допомогти комунальникам, їм дали кілька спеціальних автомобілів.
Олександр Храпач, кореспондент:
- За одну годину така машина може прибрати 30 квадратних метрів території. Щоб дати лад на всіх пляжах Києва, треба безперервно працювати майже 2 роки.
Михайло, мешканець м. Києва:
- На самом деле все просто: поставьте бачки. Пусть даже облагородят и сделают платным. Люди, которые здесь живут, они не будут платить, а те, кто приезжает - пускай. Чистый пляж будет, почему нет?
Та хоч відпочивальники й радять, як уникнути захаращення пляжів, купи недоїдків і пляшок більшають.
Олександр Храпач, Денис Голиков, Євген Михайлов
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/164193.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua