Киевлян обучают выживанию в экстремальных ситуациях

18 фев, 00:18

Вижити за будь-яких умов. У столиці почали навчати, як діяти в екстремальних ситуаціях. Під час занять люди відчувають практично ті самі емоції, що можуть виникнути при смертельній небезпеці. Як з ними впоратися та чого варто найбільше боятися, розповість Ольга Сас.

Таке легке і звичне для усіх завдання - зав'язати шнурки на взутті. В екстремальних умовах - навіть із цим складнощі. Руки починають тремтіти, а вузол ніяк не в'яжеться.

Інструктори говорять мало. Вони просто демонструють, як реагують люди на щось дуже неочікуване.

Учні не знають, що це лише вистава. Та все одно на допомогу людині, що стікає кров'ю, біжать не всі. Дехто навіть з місця зрушити не може. Уже потім розкажуть: вони просто не готові до такого. Саме так і відбувається зазвичай.

- С вами либо с вашим товарищем, с близким человеком, который находится рядом с вами, может произойти такая ситуация. Она возникает резко. Внезапно. И на этом фоне у вас начинаются переживания.

Збройне поранення, авіакатастрофа чи стихійне лихо - діяти в таких ситуаціях треба по-різному. Як не парадоксально, але найстрашніший - сам страх. Через цю емоцію людина перестає думати і часто керується найпростішими інстинктами.

Антон Фарб, інструктор:

- Стрессовая ситуация опускает нас на уровень паники. А в состоянии паники у человека отключается мозг. Важно не то, чего мы боимся, - мы все боимся умереть, мы все боимся боли. Это нормально. А важно то, как мы управляем своим страхом.

Однак, переживши сильний стрес хоча б раз, потому реагуватимеш на нього спокійніше.

Віталій Ренькас, відвідувач семінару:

- Есть некоторая подготовка. Я совершал прыжок с парашютом. Такое мы проводили и на инструктаже. Но все равно. Некоторый элемент вот этого "Оооп!" - в том числе и при выстреле. Сердечко слегка сжимается. Но ты четко знаешь, что нужно делать.

В'ячеслав Галва, інструктор:

- Если мы об этом поговорим, то люди забудут это через 2-3 дня. Но то, что они видели сегодня. То, что я весь в крови вымазанный, они запомнят это на долго.

Головна помилка, кажуть інструктори, - це впевненість, що таке може статися тільки з кимось іншим. І нагадують: виживають не найсильніші, а підготовлені.

Источник


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/175453.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua