Большая афера беременной киевлянки

29 мар, 00:08

Киянка 28-річна Наталія Малишева у декреті заробляє 3–5 тис. грн на місяць. На одному з жіночих форумів збирає замовлення на одяг. Купує його в британських, німецьких і польських інтернет-магазинах.

— До вагітності працювала бухгалтером, — розказує Наталія. — У декреті сидіти без роботи не можу. Грошей, які держава платить на дитину, хватає тільки на памперси й молочну суміш. Для клієнтів замовляю одяг на закордонних сайтах. Найкраще продаються товари для дітей, одяг для вагітних. У нас спеціалізованих магазинів мало і речі там дорогі: ліфчики по 400 гривень, сарафани — 1200. У Німеччині такий коштує 300 гривень, білизна вдвічі дешевша. На польських сайтах за 700 гривень можна оновити гардероб. Джинси — від 9 євро, сорочки по 3–4. Собі пуховик у січні купила за 19 євро, а чоловікові три светри за 10 євро. Комплект із чотирьох дитячих бодиків коштує 80 гривень. У нас один — від 40.

Найбільше клієнтів має під час розпродажу — в січні-лютому та липні-серпні. Товар отримує за три-чотири тижні.

— Мій заробіток 10–15 відсотків замовлення. Це так званий організаційний збір. Клієнти вибирають товар на сайті. Повідомляють мені розмір, колір. Крім оргзбору і вартості товару, замовник оплачує доставку. Часто по Польщі й Німеччині магазини доставляють товар безкоштовно, а для переправлення в Україну просять 2–4 євро за кілограм. Така робота вимагає постійного перебування онлайн. Іноді за комп'ютером проводжу 16 годин на день. Із дитиною допомагає свекруха. Клієнти часто вимагають віддати їм гроші. Якось прийшов светр бракований — один рукав був на 5 сантиметрів довший. Іншій клієнтці замість чорних джинсів прислали коричневі. Замовлення через інтернет — це ризик. Повернути товар нереально.

Киянам замовлення віддає біля метро. Клієнтам з інших міст пересилає поштою.

— Посилку відправляю, коли отримаю розрахунок на картку. Раніше людям довіряла. Могла боргів чекати по півроку. Торік одна вагітна обдурила мене майже на 5 тисяч гривень. Місяць обіцяла розрахуватися, бо на збереженні лежала. Ще місяць після пологів не могла до банку дійти. А потім як крізь землю провалилася.

Найбільше заробляють в'язальниці

— Жінці в декреті треба розвиватися, тоді вона відчуватиме себе не просто мамою, а й особистістю. Я під час вагітності почала плести з бісеру намисто. Познайомилася з іншими рукодільницями, вирішили об'єднати зусилля, — розповідає 34-річна львів'янка Ніна Воротнікова-Чулінда. Виховує двох маленьких дітей. Торік організувала фестиваль "Хенд-мейд", у якому беруть участь жінки в декретній відпустці. — Вдень рукоділлю можна приділяти 5–6 годин, не відволікаючись від дитини. Заробітки невеликі — від 500 гривень на місяць. Готові вироби мами продають через соцмережі й на фестивалі. Найбільше заробляють миловари, в'язальниці. Найменше — майстри з бісероплетіння та керамічної глини.

Найпопулярніший підробіток у матерів із дітьми — консультації. Наприклад, жінка вміє добре робити масаж немовляті. Збирає кількох мам і навчає їх. За це бере невелику плату.

Источник


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/177825.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua