Новая «атака» на Киевскую крепость

09 апр, 23:04

Будівельники знов взялись нищити Васильківске укріплення Київської фортеці. На вихідних, в кращіх традиціях вандалів-будівельників, почали розбирати горжову оборонну стіну Васильківського укріплення, що знаходиться за адресою вул. Щорса, 44.

Невеликий екскурс в історію.

Васильківське укріплення (район сучасних вулиць Чигоріна, Перспективної, Щорса) споруджено впродовж 1831-1840 рр. за проектом відомого військового інженера Карла Оппермана, як самостійний фортифікаційний комплекс. Зіркоподібна в плані форма укріплення складалася з валів і ровів по дну яких проходила ескарпна стіна; Башти №1 (редюїт); Башти №2 (кругла); Башти №3 («Прозоровська», названа так на честь похованого в ній фельдмаршала О.О. Прозоровського (1732-1809)). З фронту розташовувався равелін з капоніром. В єдиний комплекс все це поєднувала Горжова (тилова) оборонна стіна – невід’ємна складова частина Васильківського укріплення Київської фортеці. Поєднувала Башту №2 з Баштою №1 (редюїт), та Башту №1 з Баштою №3. Споруджена в 1835-1839рр. В стіні були зроблені отвори, бійниці, для ведення рушничного вогню, та ворота з підйомними мостами,так як перед стіною проходив сухий рів.

Наразі стіна, що знаходиться на вул. Щорса, 44, є єдиним вцілілим фрагментом Горжової оборонної стіни Васильківського укріплення.

У вівторок, 8 квітня до керівництва музею надійшла інформація про те, що будівельники нового елітного житлового комплексу розбирають цю стіну. Завдяки втручанню співробітників музею, та залученню громадськості та правоохоронних органів, руйнацію на сьогодні вдалось зупинити. Цілу ніч біля стіни чергували хлопці із Самооборони. Величезна їм за це подяка, не тільки від колективу музею, але й від усіх киян. Щоб отримати більш детальну та достовірну інформацію про замовників цього вандалізму та причетних до нього чиновників, ще вчора, 8 квітня, нами було направлено запит на Урядовий портал. Інформація зареєстрована, очікуємо відповідь.

За неперевіреною інформацією, дозвіл-погодження на знесення цієї стіни давав тодішній начальник Управління культури О.Биструшкін, а від пам'ятко-охоронних органів Кучерук.

Виникає єдине питання: влада змінилась... чи зміниться щось в ставленні до свого спадку.

Источник


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/178470.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua