Как правильно декларировать наследство

23 апр, 11:51

ДПІ Шевченківського району ГУ Мін доходів у м. Києві нагадує, що згідно із статтею 174 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), яка визначає порядок оподаткування доходів у вигляді спадщини, особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали дохід у вигляді  спадщини.

Так, особи, які одержали у 2013 році дохід у вигляді спадщини (подарунків) зобов’язані включити її вартість (суму) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2014 року (останій день подачі декларації - 30 квітня 2014 року)  до податкового органу за місцем своєї податкової адреси (місце постійного або переважного проживання) річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податок за відповідною ставкою з вартості (суми) об'єктів такої спадщини. Органи державної податкової служби на місцях безоплатно забезпечують громадян бланками декларації.

Відповідно до пункту 174.1 статті 174 ПКУ, об'єкти спадщини платника податку,  які він має відобразити в декларації поділяються на:

а) об'єкти нерухомості;

б) об'єкти рухомого майна;

в) об'єкти комерційної власності;

г) суми страхового відшкодування (страхових виплат) за страховими договорами, а також суми, що зберігаються на пенсійному депозитному рахунку, накопичувальному рахунку, індивідуальному пенсійному рахунку спадкодавця – учасника накопичувальної системи пенсійного забезпечення;

д) готівка або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банках та небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні (ощадні), іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.

   Об'єкти спадщини оподатковуються: при отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення , - за нульовою ставкою податку до будь-якого об'єкта спадщини;

 Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються: її батьки та батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними.

- при отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, - за ставкою податку 5 %  до будь-якого об'єкта спадщини;

- при отриманні спадщини будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента та для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента - за ставкою податку 15 % та/або 17%.

Також нульова ставка застосовується згідно пункту 174.2 ПКУ  для  особи, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, яка позбавлена батьківського піклування, при отриманні спадщини у вигляді власності на об’єкти рухомого та нерухомого майна, а також кошти.

Згідно статті 179 ПКУ обов'язок з подання річної декларації про майновий стан та доходи (податкової декларації) визнається виконаним фізичними особами - платниками податку, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який оподатковується за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок, за умови відсутності інших підстав для виконання такого обов'язку.

Тобто, у разі, якщо платником податку, який є спадкоємцем 1-го ступеня споріднення з спадкодавцем, отримано у спадщину кошти, майно, майнові чи немайнові права, за умови відсутності інших підстав для подання декларації,  річна декларація про майновий стан та доходи (податкова декларація) не подається.

Для подання декларації звертайтеся до ДПІ у Шевченківському районі за адресою: вул. Політехнічна 5-а, Центр обслуговування платників податків.

 

ДПІ у Шевченківському  районі  ГУ Міндоходів м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/179283.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua