Вячеслав Федоров: «Погашение налогового долга - это дополнительный источник поступлений в бюджет»

28 апр, 10:58

Про це повідомив перший заступник начальника ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Вячеслав Федоров під час зустрічі із представниками засобів масової інформації. 

"На сьогоднішній день Міністерством доходів і зборів України вживаються заходи з максимальної детінізації бізнесу та руйнування схем мінімізації та ухилення від сплати податків. Як результат, державний та місцевий бюджети отримують додаткові надходження. Але поряд із цим, необхідно приділити достатньої уваги такому резерву як податковий борг." – повідомив Вячеслав Веніамінович.

Заступник начальника ДПІ зазначив, що на даний час загальний обсяг податкового боргу розподіляється приблизно у співвідношенні 51 до 49, де 51 % - це суми податкових зобов’язань, які платники податків задекларували самостійно, але не сплатили до бюджету, а 49 %  - суми несплачених податкових зобов’язань, які буди донараховані підприємствам за результатами контрольно-перевірочної роботи.

За словами Вячеслава Федорова, ситуація із  самостійно задекларованими, але не сплаченими сумами має дві основні причини виникнення.

"По-перше, податковий борг може виникнути у суб’єкта господарювання в результаті впливу різного роду економічних факторів, які призвели до збитковості підприємства у певний проміжок часу. В такому випадку  підприємство може скористатися правом на відстрочення (розстрочення) сплати податкових зобов’язань  шляхом подання відповідного фінансово-економічного обґрунтування причин несплати до контролюючого органу за місцем реєстрації, який, у свою чергу, може прийняти рішення про надання такого розстрочення (відстрочення).

По-друге, і саме головне. У багатьох випадках податковий борг за наслідками несплати самостійно  задекларованих грошових зобов’язань виникає у суб’єкта господарювання в результаті участі у схемах мінімізації та ухилення від оподаткування. Тобто ми говоримо про певний ланцюг, де є «транзитер», який нараховує собі податкові зобов’язання, а потім не сплачує їх до бюджету, і  «вигодонабувач», у якого зобов’язання «транзитера» формують податковий кредит" – розповів заступник начальника ДПІ.

Водночас Вячеслав Веніамінович підкреслив, що для того, щоб робота контролюючих органів у даному напрямку була ефективною, вкрай необхідно на законодавчому рівні, по аналогії із європейськими стандартами,  змінити процедуру роботи із боржником.

"Якщо платник податків самостійно задекларував податкове зобов’язання і не сплатив його в установлені законодавством строки, погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів з рахунків боржника повинно здійснюватися за рішенням контролюючого органу без отримання дозволу суду. Тому що, у випадку самостійного декларування податкових зобов’язань, які у разі несплати перетворюються у податковий борг, сенс звертатися з позовом до суду на стягнення боргу з боржника зовсім відсутній. Адже самостійно задеклароване зобов’язання – це узгоджене зобов’язання, яке платник податків сам визначив і сам зобов’язався сплатити".

Також заступник начальника звернув увагу на доцільність запровадження інституту відповідальності власників та засновників суб’єктів господарювання, як на один із ефективних інструментів впливу.

"В більшості розвинених країн особа, яка мала безпосереднє відношення до підприємства, яке в результаті своєї діяльності мало негативну податкову історію, може бути обмежена у праві в подальшому вести підприємницьку діяльність та\або приймати участь в управлінні іншими суб’єктами господарювання на певний термін.  Вважаю, що для України інститут відповідальності власників та засновників суб’єкта господарювання дуже потрібен" – наголосив В’ячеслав Федоров.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/179602.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua