Світовий банк виділяє позику для фінансування Проекту реабілітації українських ГЕС

20 сен, 16:15

Угоду про позику у розмірі $106 млн, яка надається для фінансування Проекту реабілітації гідроелектростанцій Дніпровського каскаду, підписано між Україною та Світовим банком. Від України угоду підписав в.о. міністра палива та енергетики України Іван Плачков, від Світового банку - директор по Україні, Білорусі та Молдові Пол Бермінгхем. Позика надається терміном на 18 років, включаючи шестирічний пільговий період із сплати основної суми позики за ставкою LIBOR+0.75%.
 
Проект є першим компонентом у реалізації багатоетапної довгострокової Програми реформування енергетичного сектора України, яка складатиметься з окремих інвестиційних проектів і технічної допомоги та фінансуватиметься Світовим банком за рахунок позики за гнучкою схемою.
 
Головною метою Проекту є поліпшення стабільності та надійності електропостачання, шляхом збільшення регулюючих потужностей Об'єднаної енергосистеми, підвищення ефективності та рівня безпечної експлуатації ГЕС і, відповідно, сприяння безперешкодному функціонуванню та відкриттю ринку електроенергії.
 
Проект впроваджуватиметься на базі попереднього спільного з Банком проекту реабілітації гідроелектростанцій та управління в системі, який був успішно завершений у 2002 році. Під час цього проекту бенефіціаром позики - компанією "Дніпрогідроенерго”, упродовж 1996-2002 років здійснено реабілітацію 16 гідроагрегатів, що забезпечило підвищення потужності на 88,1 МВт, а ККД реабілітованих турбін - на 4,0-4,3%.
 
Після закриття позики компанія "Дніпрогідроенерго”, а пізніше "Укргідроенерго” (правонаступник "Дніпрогідроенерго”), передбачає до завершення 2005 року здійснити реабілітацію ще 10 гідроагрегатів за власні кошти.
 
Світовий банк упродовж 2006-2011 років фінансуватиме наступний етап реабілітації 9 ГЕС Дніпровського та Дністровського каскадів, які виробляють практично всю гідроелектроенергію України та задовольняють приблизно 7% загального попиту на електроенергію.
 
Загальна вартість проекту становить $361,8 млн (з них $106 млн - позика Світового Банку). У рамках проекту "Укргідроенерго" має провести повну заміну або реконструкцію частини фізично зношеного і морально застарілого основного гідросилового, допоміжного і електротехнічного обладнання на всіх гідроелектростанціях. Зокрема, передбачається здійснити реабілітацію 46 гідроагрегатів, встановити нові системи управління, захисту та сигналізації (SCADA), які покращать автоматизацію ГЕС і дозволять скоротити витрати на експлуатацію та обслуговування завдяки поліпшенню управління каскадом гідроелектростанцій та впровадженню профілактичного обслуговування обладнання ГЕС.
Крім того, у рамках компонента безпеки гребель буде встановлено 4 автоматизовані системи контролю за безпекою гідротехнічних споруд (АСК), які дозволять підняти на новий рівень систему нагляду і контролю забезпечення надійності і безпеки ГТС, яка запобігає можливим аварійним ситуаціям.
 
Після підписання кредитної угоди, Пол Бермінгхем повідомив про початок підготовки проекта з добудови Дністровської ГАЕС. Для введення в експлуатацію її першого пускового комплексу потрібно близько $500 млн, з яких $200-250 млн Україна має намір залучити у вигляді кредиту.

Прес-служба Мінпаливенерго

Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/180.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua