Нацкомфинуслуг провела Рабочее совещание с представителями страхового рынка по деятельности в Крыму

16 май, 14:17

Член Нацкомфінпослуг Віктор Берлін 14 травня 2014 року провів Робочу нараду з представниками страхових компаній України, щодо першочергових дій стосовно вирішення питань діяльності страховиків та їх відокремлених підрозділів в Криму.

 У зустрічі, яка відбулася за ініціативою Ліги страхових організацій України, взяли участь заступник Голови Ради ЛСОУ Олександр Залєтов та Генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова.

Відкриваючи засідання, Віктор Берлін наголосив, що згідно роз’яснення, що прийнято Нацкомфінпослуг на засіданні 13 травня, страхові компанії (та інші небанківські фінансові установи) можуть провадити діяльність на території АР Крим з надання фінансових послуг за умови виконання законодавства України.  «Якщо це не є можливим (фактично на окупованій території має місце саме цей варіант) страховики можуть змінити своє місцезнаходження або звернутися до Нацкомфінпослуг із заявою про виключення інформації про фінансову установу, що зареєстрована в Криму, або її відокремлений підрозділ, з Державного реєстру. Зробити це варто з метою захисту інтересів клієнтів та самої фінансової установи», - наголосив Віктор Берлін.

Він також додав, що при виникненні питань із закриттям або зміною місця знаходження фінансової установи, страховики повинні оперативно звертатися до Нацкомфінпослуг -  з ними будуть проведені зустрічі та надано вичерпні роз’яснення щодо відповідних дій.

Заступник Голови Ради ЛСОУ Олександр Залєтов зазначив, що окрім цих проблем, страховикам необхідно отримати роз’яснення Нацкомфінпослуг з питань нарахування комісійних винагород та виконання зобов’язань компаніями (особливо за договорами страхування життя) до дати вступу в силу Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», а також після неї, дії страховиків за новими договорами, ліцензійним вимогам щодо наявності відокремлених підрозділів в Криму. Він також наголосив, що страховики-члени ЛСОУ вважають за необхідне закривати бізнес в Криму цивілізовано та виконувати зобов’язання перед клієнтами без порушення законодавства України. 

У свою чергу Генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова наголосила, що ситуації із діяльністю фінансових установ в Криму спричинив російський уряд, тому український уряд робить все можливе, щоб забезпечити плавний вихід фінансових структур із окупованої території. «Компанії-члени УФУ узгодили позицію, що вони будуть продовжувати нести зобов’язання перед клієнтами в Криму за рахунок своїх прибутків та рентабельності, хоча мають право скористатися положенням про форм-мажорні обставини. Страховий бізнес, як бачите, веде себе дуже патріотично», - наголосила Галина Третьякова.

Вона також вважає, що територія покриття за договорами страхування має залишатися індивідуальною справою кожного страховика. Керівник УФУ закликала страхові компанії виступити проти скасування 4% податку на виплати за договорами нерезидентам, оскільки саме цей податок, за її словами, ймовірно, будуть змушені сплачувати страховики. Так, згідно законопроекту про надання Автономній Республіці Крим статусу вільної економічної зони, населення Криму набуває статусу нерезидентів України, а отже, страхові відшкодування на їх користь будуть оподатковуватися.

Наприкінці зустрічі учасники домовилися сформувати перелік проблемних питань до Регулятора та направити їх через асоціації. Віктор Берлін також запевнив учасників зустрічі, що до проблем кожної компанії буде знайдено індивідуальний підхід для захисту інтересів  як компаній, так і держави Україна в цілому.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/180757.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua