16 га рекреационных земель Днепра будет возвращено общине города Черкассы

21 май, 12:30

Дніпровською екологічною прокуратурою опрацьовано інформацію щодо планів громадськості створити паркову зону, можливих фактів незаконної забудови земельної ділянки на березі річки Дніпро (має назву серед місцевих мешканців – Дахнівка) у місті Черкаси, яка оприлюднена напередодні у програмі «Подробиці» телевізійного каналу «Інтер» та в регіональних засобах масової інформації.

 Сюжет стосується правомірності передачі в оренду у 2003 році Черкаською міською радою земельної ділянки площею понад 16 га та вартістю 3,7 млн. грн приватному підприємству «Фірма «Агро-Поліс» під будівництво будинків для відпочинку.

 Ще у квітні 2013 року Черкаською міжрайонною екологічною прокуратурою обставини укладання договору були перевірені і встановлені численні порушення норм чинного земельного і водного законодавства.

Крім того, частина спірної земельної ділянки була огороджена бетонним парканом, що ускладнило доступ мешканців до об’єкта рекреації річки Дніпро.

 За таких умов прокуратурою пред’явлено позов до підприємства, міської ради, її виконавчого органу про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, скасування рішення про надання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки та повернення її законним власникам – територіальній громаді міста.

 Наприкінці минулого року рішенням Київського міжобласного апеляційного господарського суду позов був задоволений.

 Не погоджуючись із доводами прокурора та суду, Черкаська міська рада тричі зверталась до Вищого господарського суду України щодо перегляду судового рішення та відмови у задоволенні вимог прокурора. Проте судом у прийнятті скарг було відмовлено.

 Наразі,  наприкінці квітня поточного року господарським судом області видано наказ про зобов’язання ПП «Фірма «Агро-Поліс» повернути Черкаській міській раді спірну земельну ділянку, який направлено екологічною прокуратурою для виконання до Соснівського відділу ДВС Черкаського міського управління юстиції.

 Хід виконання рішення суду контролюється Дніпровською екологічною прокуратурою.

 На цей час ділянка вільна від забудови, будь-які перешкоди для доступу громадян до річки Дніпро відсутні.

 В свою чергу Дніпровський екологічний прокурор – Олександр Галкін зазначив, що: «Будь-які ініціативи громадськості про створення об’єктів рекреаційного призначення, природно - заповідного фонду завжди підтримуються органами Дніпровської екологічної прокуратури, оскільки такі утворення найефективніше зберігають природний ландшафт річки Дніпро та забезпечують повноцінний відпочинок людей».

Прес – служба Дніпровської екологічної прокуратури


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/181064.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua