Промышленники ожидают экономическую программу президента

30 май, 16:57

Завершити військове протистояння на сході,  включити Донецьку та Луганську області в процеси державного, суспільно-політичного та економічного розвитку – такими є першочергові очікування   промислово-підприємницької спільноти від новообраного президента. Серед основних вимог також – створення ефективної діючої вертикалі влади,  починаючи від уряду і завершуючи главами обласних та районних адміністрацій, децентралізація та розширення повноважень регіонів. Увага промисловців прикута, перш за все,   до програми економічного розвитку України, яку має представити суспільству президент. Про це, аналізуючи висловлювання членів Українського союзу промисловців і підприємців, говорить його президент Анатолій Кінах.

«Переконані,  президентська програма економічного розвитку має ґрунтуватися на дієвих заходах  підтримки  внутрішнього ринку та національного товаровиробника, на  поглибленні роботи з адаптації української економіки до умов вільної торгівлі з ЄС, оскільки нині на часі підписання економічної частини Угоди про асоціацію України з ЄС. Промисловці вже висловили свою думку з цього приводу, вона викладена в Програмі першочергових завдань влади і бізнесу з подолання соціально-економічної кризи в Україні», – наголошує А.Кінах. 

Розвиток внутрішнього виробництва, активне впровадження програм імпортозаміщення та локалізації конкурентоспроможного виробництва потребують доступу суб’єктів господарювання до кредитних ресурсів,  розробки стимулів для здійснення модернізації виробничих потужностей, підвищення продуктивності праці, зростання енергоефективності.  На думку промисловців, кошти фонду державних закупівель мають бути в першу чергу спрямовані на залучення вітчизняного виробника. 

Для розвитку та активізації бізнесу вкрай необхідним кроком є продовження дерегуляції та зниження податкового навантаження. Необхідно знизити навантаження на фонд оплати праці через зменшення ставок податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Необхідні реформи щодо малого бізнесу, які знімуть штучні  бар’єри для самозайнятості громадян, дадуть малому бізнесу шанс перерости в середній.

Бізнес чекає від системи влади чітких антикорупційних дій, якнайшвидше прийняття пакету антикорупційних законопроектів, оновлення судової системи, посилення захисту прав власника та інвестора.

«Промисловці стурбовані тим, що в умовах активізації процесів євроінтеграції в країні немає Національної програми адаптації економіки до умов вільної торгівлі з ЄС, не завершена робота щодо стандартів та технічних регламентів. Ще більш складною проблемою на шляху євроінтеграції є модернізація виробництв, яка потрібна з точки зору зростання конкуренції, високих вимог європейського ринку до якості  товарів та послуг.  Ось чому потрібні сприятливі умови для залучення іноземних інвестицій,  новий віток розвитку державно-приватного партнерства, який дозволить об’єднати капітали різного походження для багатьох модернізаційних проектів», – зауважує А.Кінах.  

За його словами, промисловці і підприємці готові стати партнерами влади у вирішенні усіх невідкладних проблем оздоровлення економіки, формування більш сприятливого ділового клімату в країні.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/181691.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua