01 июн, 00:23
Ані морозива, ані води незабаром не купиш у київських парках. Міська влада оголосила боротьбу з торгівлею. Втім, її початок виглядає дивно: ознаки цивілізації із зелених зон прибирають, натомість процвітають базарні ятки.
Боротьбу столична влада, з незрозумілих причин, розпочала з парку під Аркою дружби народів. З грудня тут стояли декоративні будиночки, частину яких переоблаштували під торгівлю. Та природоохоронна прокуратура вирішила прибрати більше вісімдесяти таких яток.
Олег Руденко, старший прокурор Київської природоохоронної прокуратури:
- Дані будиночки були розташовані на даній території на розпорядження КМДА, для проведення новорічного ярмарку, з 14 грудня по 20 січня. Однак дані будиночки після різдвяних свят демонтовані не були.
Вадим Петрик, заступник керівника відділу департаменту міського благоустрою:
- В даний час проводиться демонтаж, і дані тимчасові споруди будуть зберігатися на штрафмайданчику КМДА.
Територія під аркою належить Комунальному підприємству Центральний парк. Його керівники дивуються - адже будиночки поставлено на вимогу міської влади. Вони були частиною проекту реконструкції: тут планували створити цивілізовані умови для відпочинку й змонтувати найвище в Європі оглядове колесо. А тридцятиметрові ґрунтові палі мали укріпити схил. Утім задуми стали жертвою політики, бо влада у столиці змінилася.
Микола Рудь, заступник генерального директора Центрального парку:
- Ніхто не піде з Маріїнського парку на Хрещатик купувати морозиво, не піде. Тому планувалося, що зазначені будиночки будуть розставлені по території парку, що було неодноразово написано, тому ці будиночки стояли.
Валерій Швець, генеральний директор Центрального парку:
- Мне непонятна позиция городских властей, когда парк предлагает нормальную легальную схему работы для того, чтобы парк мог зарабатывать хозрасчетные деньги, парком были поданы все документы, чтобы дали разрешение на торговлю именно парку. Понимая, что в городском бюджете денег нет, парк хоть как-то мог бы существовать, ведя сезонную торговлю.
Дивно й те, що столичні чиновники активно борються проти комунального підприємства, натомість не чіпають стихійних торгівців. Замість цивілізованої інфраструктури повертаються базарні намети. Обходимо парк і бачимо холодильники й парасолі. Продавці агресивно налаштовані, і за знімання погрожують нам проблемами.
- А вы знаете, что вчера был благоустрий, и снимал палатки, а мы теперь сидим, ждем, когда приедет машинка, не надо меня снимать, потому что проблемы будут.
Поки ж проблеми є лише в Центрального парку. Будиночки для торгівлі в ньому облаштовували коштом інвестора, який мав і далі вкладати в місто гроші. Щоб конструкції не порушили київського стилю, їхній дизайн замовляли у віденського архітектора.
Валерій Швець, генеральний директор Центрального парку:
- В планах инвестора сюда, в развитие инфраструктуры парка, внести порядка 22 млн грн, за это время инвестором было потрачено около 3 млн грн, ну и на сегодня его позиция, раз не слышат, значит, будет подавать судебные иски на разрывание договора и возвращения тех денег, которые были потрачены.
Проте керівництво парку рук не опускає. Рішення про демонтування рундуків оскаржуватимуть. І сподіваються, що протест таки почує столична влада.
Ірина Винокурова, Андргій Мартищенко, Юрій Нестеренко
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/181737.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua