В центре Киева появился бесплатный транспорт

14 июн, 23:40

На Хрещатику з'явилася соціальна Велоферма. Всі послуги тут безкоштовні: тут можна поремонтувати велосипед, взяти ровер напрокат, підзарядити електровелосипед. Фургон ініціатори поставили наспроти виходу з метро, поміж майданівських наметів. Представник соціальної ініціативи "Кіно просто неба" Ростислав Гудь розповідає, що такі велоферми - поширене явище у Сполучених Штатах, і поки незнане в Україні.

- Це місце, яке збирає велосипедистів. Основна мета - це популяризувати велокультуру і зробити велосипеди доступними для всіх. Люди, які мають добру волю і велосипеди, які хочуть віддати, приносять їх або запчастини на велоферму. На велофермі з цих запчастин збираються повністю робочі велосипеди, які потім можна давати людям безкоштовно кататися. Або якщо хтось, наприклад, має лише тисячу гривень чи 500, щоб купити собі велосипед, але не хоче купувати поганенький, який поламається за тиждень-півтора, може прийти на велоферму, пожертвувати цих 500 гривень на потреби велоферми і вибрати собі беушний, але хороший і цілком справний велосипед. Гроші, які людина пожертвує, підуть на запчастини, матеріали й інструменти.

- З чиєї ініціативи відкрилася така велоферма на Хрещатику?

Ідейним натхненником та ініціатором проекту велоферми є наш друг американець Стюард Хармер. Він займається проекційним обладнанням і продюсуванням фільмів. Ми почали з ним співпрацювати в січні, під час революції він тут показував своє велосипедне кіно. Також ми ставили один з великих екранів перед КМДА і показували 18 січня документальний фільм про єгипетську революцію. Загалом проект "Велоферма" має чотирьох співоргнаізаторів - Стюард Фармер, суспільна ініціфатива "Кіно просто неба", компанія "Veliki.Ua" та Асоціація велосипедистів Києва. На даний момент жовті велосипеди для прокату нам надала Асоціація велосипедистів Києва.

- Як довго діє ваша велоферма?

Ми поставили наш контейнер на Хрещатику в день інавгурації президента. Зараз ми займаємося тим, щоби привести його до ладу. Шукаємо графітчиків, які б могли безкоштовно розмалювати наш фургон на велосипедну тематику. Можемо надати їм фарби.

- Люди вам приносили уже запчастини?

Чекаємо сьогодні першого нашого донейтора, який обіцявся нам привезти колеса. Поки що велосипедів ми ні від кого ще не отримували. Але люди часто підходять. Я особисто ремонтував три велосипеди і змащував їх безкоштовно. За бажання люди можуть зробити внесок. Але бажано не грошима, а колесами, або привезти баночку мастила до ланцюга. У нас на даху будуть стояти сонячні батареї. Хочемо зробити першу в Україні безкоштовну зарядку для електричних велосипедів. На базі велоферми також створюватитмуться різні соціально-освітні проекти для поширення велокультури. Уже за кілька днів будемо поширювати інформацію про всі велосипедні події, які проходитимуть у столиці. Також надаватимемо інформацію про велошколи, де навчають кататися на двоколіснику.

- Контейнер стоятиме тут стаціонарно весь час?

Сьогодні до нас прийшов якийсь дядько з КМДА, не представившись почав наїжджати: мовляв, хто нам дозволив тут поставити контейнер? Сказав, що він помічник Віталія Кличка, але документів жодних не показав. Контейнер тут встановити нам дозволила Рада сотників Майдану. З хлопцями ми живемо мирно-дружно. Вони нам приходять допомагати. Врешті дядько передзвонив комусь. Сказав: "Документов у них никаких нет. По-хорошему они не понимают, подгоним кран - уберем". І втік. У нас ініціатива соціальна, ми не поставили черговий генделик з кавою, а займаємося корисними для людей речами на громадських засадах.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/182667.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua