Налог на доходы физических лиц

17 июн, 13:04

Нещодавно в ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві заступником начальника Ліліаною Грабовською проведено прес-конференцію для представників районних ЗМІ. На прес-конференції прозвучали запитання відносно діяльності ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві.

Пропонуємо Вашій увазі найцікавіші із них:

Ліліано Володимирівно, яка сума  надходжень до бюджету з податку на доходи фізичних осіб забезпечена за січень-травень поточного року?

Всього з початку 2014 року ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві забезпечено надходження до місцевого бюджету понад 745,7 млн. грн. податків та інших платежів. Завдяки зусиллям працівників органів доходів і зборів та підприємств, що розташовані в межах Шевченківського району надходження перевищили очікувані показники на 21,5 млн. гривень.

Левову частку надходжень по району складає податок на доходи фізичних осіб. Так за 5 місяців платниками сплачено практично 562,5 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб.

Скажіть, будь ласка, яка відповідальність передбачена за порушення норм податкового законодавства, у випадку несплати податку на доходи фізичних осіб?

Несплата податку на доходи фізичних осіб тягне за собою нарахування пені та штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 25% від суми податку. Нарахування штрафних санкцій зумовлено порушенням норм податкового законодавства, зокрема, не нарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків.

Чи проводяться наразі засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати, та яким чином проводяться такі засідання?

Так, засідання робочих груп з питань легалізації заробітної плати в ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві проводяться постійно. Конституція України гарантує кожному громадянину право на належні, безпечні й здорові умови праці. У цьому напрямі і формується соціальна політика держави. Тому питання умов праці, вчасної та «чистої» виплати заробітної плати є на сьогодні наболілими у суспільстві та актуальними в роботі органів доходів і зборів.

У нарадах беруть участь члени робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та суб’єкти підприємницької діяльності, яких долучають до засідань та заслуховують інформацію про рівень середньомісячної заробітної плати штатного працівника. На засіданнях також заслуховуються керівники підприємств, які виплачують найманим працівникам заробітну плату нижчу мінімальної, а вона відповідно до чинного законодавства становить 1218 гривень.

Комісія працює з керівниками у напрямку роз’яснення законодавства з питань виплати заробітної плати в повному обсязі, що є мінімальною соціальною гарантією держави для кожної людини та неприпустимості виплати заробітної плати в «конвертах».

Ліліано Володимирівно, а зустрічаються платники, які умисно та у значних розмірах ухиляються від сплати податку на доходи фізичних осіб, та що загрожує після цього платнику?

Так, зустрічаються. Нещодавно в результаті проведеної перевірки ТОВ  «К» з питань правильності нарахування та своєчасності перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб виявлено значне порушення податкового законодавства. Підприємством не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб з виплаченого доходу працівникам в сумі більше 1,1 млн. грн., який ТОВ мало перерахувати до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.

Несплата податку призвела до нарахування майже 66 тис. грн. пені та більше ніж 280 тис. грн. штрафних (фінансових ) санкцій.

Завдяки злагодженим діям працівників ДПІ, викрито та припинено умисне ухилення від сплати податків, що забезпечило збереження бюджетних коштів на загальну суму майже 1,5 млн. грн.

Підкажіть коли планується введення другого рівня пенсійної системи, що передбачає накопичувальну систему загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, та яким чином накопичуватимуться дані кошти?

На даний час запроваджено перший і третій рівні пенсійної системи.

Перший рівень — це солідарна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, в якій усі кошти, що перераховуються підприємствами та застрахованими особами до органів доходів і зборів, які наступного дня списуються до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування, одразу ж виплачуються нинішнім пенсіонерам.

Другий рівень — накопичувальна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Частина обов'язкових пенсійних відрахувань (до 7% від заробітної плати працівника) буде спрямована на персональні рахунки громадян. Ці кошти будуть інвестуватися в українську економіку, а інвестиційний дохід збільшуватиме розмір майбутніх пенсійних виплат.

Третій рівень — система недержавного пенсійного забезпечення. В цій системі можуть брати участь добровільно як фізичні особи, так і юридичні особи-роботодавці.

Наразі впровадження другого рівня пенсійної системи планується з року, коли буде досягнуто бездефіцитність бюджетів.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/182845.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua