Раде предлагают убрать по госзакупкам последние коррупционные лазейки

01 июл, 14:40

Казенні, комунальні підприємства та усі держпідприємства, які знаходяться в сфері управління міністерств і відомств, повинні здійснювати державні закупівлі через тендери відповідно до Закону "Про здійснення державних закупівель".

Відповідні пропозиції містяться в законопроекті № 4887а про внесення змін до законодавчих актів, що регулюють порядок здійснення державних закупівель, народного депутата Юрія Дерев'янка.

За словами автора, законопроект передбачає внесення змін до закону про державні закупівлі, які зобов'яжуть усі без винятку державні підприємства здійснювати свої закупівлі через тендери.

Документ передбачає, що ті підприємства, в яких частка держави більше 50%, так само повинні застосовувати тендерні процедури.

"Хочу нагадати про те, що ми сьогодні маємо близько 20 тисяч державних підприємств. Це і казенні, й комунальні підприємства, і підприємства державної власності, які знаходяться в сфері управління міністерств і відомств. Загальний обсяг коштів цих підприємств сягає 100 мільярдів гривень", - нагадав Дерев'янко.

"Дуже важливо те, що сьогодні ця корупційна ніша залишається і дуже важливо, щоб цей законопроект був найближчим часом розглянутий у Верховній Раді", - наголосив він.

Що передбачається законопроектом:

По-перше, розширити перелік суб'єктів господарювання, які є замовниками відповідно до Закону "Про здійснення державних закупівель".

Зокрема,  до замовників також будуть віднесені  державні підприємства, казенні підприємства, комунальні унітарні підприємства, їх дочірні підприємства, а також підприємства, господарські товариства, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків належить цим підприємствам, об’єднання таких підприємств.

По-друге, визначити, що вартість предмета закупівлі товарів, робіт і послуг, буде переглядатися кожні 12 місяців з урахуванням індексів споживчих цін та індексів цін виробників промислової продукції, а не 24 місяці як це робиться сьогодні.

По-третє, зобов'язати замовників закупівель оприлюднювати на веб-порталі Уповноваженого органу також і текст договору про закупівлю  (із змінами та додатками до нього) як інформацію про закупівлю.

По-четверте, дозволити учасникам конкурсних торгів подавати свої пропозиції у електронному вигляді, якщо це передбачено документацією конкурсних торгів. Сьогодні підприємства-учасники позбавлені такої можливості.

По-п'яте, передбачити адміністративну відповідальність за порушення законодавства про державні закупівлі і штраф для посадових осіб за вчинення порушень до 85-250 тисяч гривень.  Сьогодні ця відповідальність через юридичну недосконалість положень Кодексу про адміністративні правопорушення  відсутня.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/183530.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua