Убытки от пересчета курсовых разниц по валюте учитываются в составе расходов

04 июл, 12:15

Прибуток або збиток від перерахунку курсових різниць за валютними коштами, які в бухгалтерському обліку відносяться до монетарних статей балансу, в тому числі у разі придбання іноземної валюти для використання її не в господарській діяльності, включаються у податковому обліку до доходів/витрат платника податку.

Так, оподаткування операцій з розрахунками в іноземній валюті визначено пунктом 153.1 статті 153 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 –VI зі змінами та доповненнями (далі за текстом – ПКУ).

Згідно з підпунктом 153.1.3 пункту 153.1 статті 153 ПКУ визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів» (далі – П(С)БО 21), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 10.08.2000 № 193.

При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) ураховується у складі доходів платника податку, а збиток (від’ємне значення курсових різниць) ураховується у складі витрат платника податку.

Згідно з пунктом 4 П(С)БО 21 курсова різниця - це різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах; монетарні статті - статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.

Визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення господарської операції (в межах її обсягу) та на дату балансу. Курсові різниці від перерахунку грошових коштів в іноземній валюті та інших монетарних статей про операційну діяльність відображаються у складі інших операційних доходів (витрат) (пункт 8 П(С)БО 21).

Отже, враховуючи зазначене, відповідно до вимог П(С)БО 21 перерахунок курсових різниць валютних коштів, в тому числі за операціями, які проводяться не у межах господарської діяльності, проводиться за монетарними статтями. Таким чином, прибуток або збиток від перерахунку курсових різниць за валютними коштами, які в бухгалтерському обліку відносяться до монетарних статей балансу, в тому числі у разі придбання іноземної валюти для використання її не в господарській діяльності, включаються у податковому обліку до доходів/витрат платника податку.

ДПІ у Шевченківському  районі  ГУ Міндоходів м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/183723.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua