Порядок работы складов органа доходов и сборов и условия хранения товаров

04 июл, 12:19

ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує, що згідно з частиною 1 статті 239 Митного кодексу України від 13 березня 2012 р. №4495 – VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) під складами органів доходів і зборів розуміються складські приміщення, резервуари, криті та відкриті майданчики, холодильні чи морозильні камери, які належать органам доходів і зборів або використовуються ними і спеціально обладнані для зберігання товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Також нагадуємо, що товари, заявлені у різні митні режими, повинні зберігатися на складах органів доходів і зборів окремо, з дотриманням порядку, встановленого МКУ для відповідних митних режимів.

Порядок роботи складу органу доходів і збору визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (частина 3 статті 239 МКУ). Такий порядок затверджено наказом Міністерства фінансів України від 30 травня 2012 року №627.

Разом з тим, товари, які через свої властивості не можуть зберігатися на складі органу доходів і збору, за рішенням керівника органу доходів і збору або особи, яка виконує його обов’язки, можуть передаватися органами доходів і зборів на зберігання підприємствам, на складах яких створено необхідні умови для належного зберігання таких товарів. Для цілей МКУ таке зберігання вважається зберіганням на складі органу доходів і зборів (частина 4 статті 239 МКУ).

Органи доходів і зборів несуть передбачену законом відповідальність за втрату або пошкодження товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що зберігаються ними. У випадку, передбаченому частиною 4 статті 239, таку відповідальність несе адміністрація підприємств, на складах яких розміщуються товари, передані органами доходів і зборів цим підприємствам на зберігання (частина 5 статті 239 МКУ).

Витрати органів доходів і зборів на зберігання товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 1 - 5 частині 1 та у частині 5 статті 238 МКУ, відшкодовуються власниками цих товарів, транспортних засобів або уповноваженими ними особами. При цьому відшкодування витрат на зберігання товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 6 частини 5 статті 238 МКУ, здійснюється з урахуванням положень частини 3 статті 243 та частини 3 статті 541 МКУ.

Так, розмір суми, що підлягає відшкодуванню, визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, і розраховується в порядку, передбаченому для визначення собівартості платних послуг (частина 6 статті 239 МКУ).

ДПІ у Шевченківському  районі  ГУ Міндоходів м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/183726.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua