Придбання державної символіки: відображення у податковому обліку з податку на прибуток!

09 июл, 14:40

 

 

Національний дух та патріотичні ідеї у даний час, як ніколи раніше, набули надзвичайного піднесення. Зовнішнім проявом цього є, перш за все, встановлення на підприємствах та організаціях державної символіки такої як, прапор України, портрет Президента України та інше. Нагадаємо як операції з купівлі таких предметів відображаються у податковому обліку підприємства.

Отже, відповідно до підпункту 139.1.5 пункту 139.1 статті 139 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі за текстом – ПКУ) не включаються до складу витрат витрати на придбання, виготовлення, будівництво, реконструкцію, модернізацію та інше поліпшення основних засобів та витрати, пов’язані з видобутком корисних копалин, а також з придбанням (виготовленням) нематеріальних активів, які підлягають амортизації згідно зі статтями 144 - 148 ПКУ, з урахуванням пунктів 146.11 і 146.12 статті 146 та пункту 148.5 статті 148 ПКУ.

При цьому основні засоби - це матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 гривень і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік) (підпункт 14.1.138 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Витрати на придбання основних засобів, нематеріальних активів та довгострокових біологічних активів для використання в господарській діяльності підлягають амортизації (пункт 144. 1 статті 144 ПКУ). 

Облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним об’єктом, що входить до складу окремої групи основних засобів, у тому числі вартість ремонту та поліпшення об’єктів основних засобів, отриманих безоплатно або наданих в оперативний лізинг (оренду) або отриманих в концесію чи створених (збудованих) концесіонером відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об’єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності», як окремий об’єкт амортизації (пункт 146.1 статті 146 ПКУ).

Враховуючи зазначене, якщо вартість державного прапора, портрету Президента та іншої державної символіки перевищує 2500 гривень, то витрати на їх придбання слід розглядати як витрати на придбання основних засобів, що підлягають амортизації. Такі основні засоби за класифікацією груп основних засобів та інших необоротних активів, наведеною у пункті 145.1 статті 145 ПКУ, відносяться до групи 9.

Якщо вартість зазначених матеріальних цінностей не перевищує 2500 гривень, то витрати на їх придбання є витратами з придбання малоцінних необоротних матеріальних активів. За класифікацією груп основних засобів та інших необоротних активів малоцінні необоротні матеріальні активи відносяться до групи 11.

 

ДПІ у Шевченківському  районі  ГУ Міндоходів м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/183869.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua