18 июл, 13:22
Країна втрачає сотні мільйонів доларів податків та десятки тисяч робочих місць
м. Київ, 18 липня 2014 р. Інноваційний парк BIONIC Hill – один з наймасштабніших інвестиційних проектів сучасної України і кожен день затримки з його реалізацією негативно позначається на економіці Києва та країни в цілому, заявив президент інноваційного парку BIONIC Hill Віктор Галасюк, коментуючи ситуацію довкола розвитку проекту.
Він зазначив, що BIONIC Hill – це не стільки будівельний проект, скільки проект розвитку нової інноваційної економіки України, який передбачає створення 35 тисяч робочих місць та надходження податків у розмірі 160 млн доларів США на рік. Техніко-економічне обґрунтування BIONIC Hill розробила відома міжнародна компанія Ernst&Young, воно затверджено Кабінетом міністрів України. Сам проект є частиною національної програми «Технополіс» та відповідає Стратегії розвитку Києва до 2025 року.
«Ми ще не розпочали будівництво, а вже інвестували у розвиток проекту десятки мільйонів доларів США. Загальний обсяг приватних інвестицій в економіку України по BIONIC Hill – близько мільярда доларів США. Ми неухильно виконуємо свої інвестиційні зобов’язання та очікуємо, що відповідно до укладеного з Київською міською державною адміністрацією у 2012 році меморандуму про співробітництво до наукового містечка підведуть інженерні комунікації та дорогу», - заявив Віктор Галасюк.
Він нагадав, що для реалізації проекту компанія придбала на вторинному ринку майно колишньої військової частини, та за рішенням Київради отримала ділянку у приватну власність. Були проведені громадські слухання, а Київрада затвердила детальний план території, який передбачає не лише облаштування наукового містечка, але і збереження Біличанського лісного масиву, що розташований поруч з парком. До роботи над його концепцією були запрошені провідні світові та українські архітектори, інженери, та дизайнери, зокрема, Hornberger+Worstell, ARUP, SWA Group, ТАМ «А. Пашенько» (щодо застосування світової екологічної системи сертифікації зеленого будівництва LEED - AECOM та ECON).
«Компанія діє у суворій відповідності до законодавства України та має усі необхідні документі для реалізації проекту, включаючи дозволи на будівництво. Минулого року ми демонтували армійські інфраструктурні споруди, провели рекультивацію земель колишньої військової частини, очистили її від сміття та сухостою, зробили випробувальне поле паль, облаштували шляхи під’їзду будівельної техніки тощо. Все готово для початку будівництва. Ми розраховуємо, що місто розпочне виконання зустрічних зобов’язань. Внаслідок затримки з реалізацією проекту кожен місяць місто не отримує понад 10 мільйонів доларів податків, а країну у пошуках кращої долі залишають сотні талановитих інженерів», - акцентував Віктор Галасюк.
Довідка
BIONIC Hill (Київ) – перший інноваційний парк в Україні. Суть проекту полягає у формуванні в столиці України східноєвропейської платформи для розвитку високотехнологічного бізнесу. Для цього у Святошинському районі Києва на 147 га території колишньої військової частини буде побудоване сучасне наукове містечко, в якому працюватимуть провідні українські й міжнародні компанії у галузі ІТ, біотехнології та енергоефективності. Партнерами BIONIC Hill вже стали компанії Cisco Systems, Robert BOSCH, HP, Kyivstar, Infopulse, Мала академія наук України та інші.
До інфраструктури проекту належать науково-дослідницькі й бізнес-центри, лабораторії та наукомістке виробництво. Буде побудовано комфортабельне житло для IT-інженерів, університет з гуртожитком для студентів, поліклініку, школу та дошкільні установи тощо. На території парку облаштують масштабну рекреаційну зону, передбачається обладнання штучного озера й додаткове висадження дерев.
Створення в Україні простору для інновацій, бізнесу та комфортного життя дозволить пришвидшити модернізацію національної економіки та залишити в Україні талановитих фахівців. За оцінками Ernst&Young, BIONIC Hill забезпечить 35 тисяч робочих місць (передусім для молоді) та щорічні податкові надходження близько $160 мільйонів. Проект реалізується за ініціативою провідного українського девелопера – компанії UDP, яка планує інвестувати у нього близько $1 млрд. Засновником BIONIC Hill є Василь Хмельницький.
Освітньою ініціативою інноваційного парку BIONIC Hill є BIONIC University - перший в Україні відкритий міжкорпоративний ІТ-університет. Заклад заснований у 2012 році. Сьогодні він працює на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія», але згодом переїде на територію інноваційного парку у власну будівлю з сучасними гуртожитками для студентів.
Завдання BIONIC University – підготовка IT-спеціалістів нової формації, конкурентоспроможних у глобальному контексті, але орієнтованих на професійну реалізацію в Україні. Підготовка IT-фахівців здійснюється за трьома напрямами: Tech Skills (навички програмування), Soft Skills (навички соціальної взаємодії), Entrepreneurship (навички підприємництва).
Фінансування IT-університету здійснює благодійний фонд Василя Хмельницького «Шляхи в майбутнє». Партнерами закладу стали провідні українські та світові компанії і організації: Infopulse, Cisco, Hewlett Packard, BMS Consulting, Paymentwall, Ciklum, Wikimedia Ukraine тощо. Також BIONIC University є українським партнером провідної світової освітньої онлайн платформи Coursera, яка налічує понад 6 000 000 студентів по всьому світу.
Департамент зовнішніх зв’язків BIONIC Hill
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/184045.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua