25 июл, 18:56
«Згідно з чинним Законом України «Про Держаний бюджет України на 2014 рік» на фінансове забезпечення оборони та безпеки держави та проведення АТО передбачено 54,3 млрд. грн. разом з коштами резервного фонду, які на даний момент вже були виділені на цю потребу. При цьому, за окремими рішеннями уряду на забезпечення безпосередньо АТО із коштів резервного фонду Державного бюджету виділено 8,8 млрд. грн.», – повідомив Володимир Матвійчук, заступник Міністра фінансів України, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Зазначений обсяг видатків із резервного фонду розподілено наступним чином: Міністерство оборони – 5 417,2 млн. грн., МВС – 154,3 млн. грн., Національна Гвардія – 2 695,2 млн. грн., Держприкордонслужба – 384,1 млн. грн., Служба безпеки – 109,7 млн. грн., Головне управління розвідки Міноборони – 1,8 млн. грн., Держспецзв’язок – 4,5 млн. грн. Фінансування цих видатків здійснюється згідно з планом.
«Станом на 21 липня 2014 року із зазначеної суми в 8,8 млрд. грн. було використано 2,3 млрд. грн., залишилося 5,9 млрд. грн. Ці кошти не будуть вилучатися із силових структур та будуть використані на ті потреби, які було визначено для успішного проведення АТО», – прокоментував він.
Крім того, у проекті змін до Держбюджету, який був поданий на розгляд Верховної Ради України, але на даний момент не був проголосований парламентом, було передбачено додаткове виділення коштів у сумі 9,1 млрд. грн. (з них – 8 млрд. грн. потрібно направити на проведення АТО та 1,1 млрд. грн. – на підготовку до зимового періоду, у випадку, якщо АТО не буде завершено до зими). Також, ця сума включає кошти на забезпечення підвищених розмірів виплат винагороди військовослужбовцям відповідно до запроваджених з 1 травня 2014 року змін до сум виплат учасникам АТО. «Сума в 9,1 млрд. грн. розрахована виходячи з теперішнього масштабу та території проведення АТО», – зауважив пан Матвійчук. Вказану суму Міністерство фінансів планує отримати за рахунок скорочення видатків на утримання центральних органів державної виконавчої влади, органів прокуратури, апарату Президента України, запровадження так званого військового податку у розмірі 1,5% від заробітної плати, скорочення дотацій вугільній галузі тощо.
Окрім того, Міністерство фінансів випустило військові казначейські зобов’язання, кошти від розміщення яких використовуються на фінансування потреб Збройних сил України. За такими зобов’язаннями вже надійшло 30,3 млн. грн.
Як повідомив заступник Міністра фінансів України: «Одним із джерел фінансування АТО є кошти громадян. Станом на 21 липня з різних джерел надійшло 136,8 млн. грн. благодійних коштів. Також, допомога матеріальними ресурсами (бронежилети, каски тощо) склала суму в 55,4 млн. грн. Тобто, разом благодійної допомоги надійшло 192,2 млн. грн., за що ми, безумовно, хочемо подякувати всім небайдужим громадянам».
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/184379.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua