Легалізація заробітної плати та соціальний захист працюючих – реальність сьогодення

30 июл, 10:38

Днями в ДПІ у Шевченківському ГУ Міндоходів у м. Києві для районних ЗМІ було проведено брифінг із заступником начальника Ліліаною Грабовською на тему «Легалізація заробітної плати та соціальний захист працюючих – реальність сьогодення».

На брифінгу Ліліаною Володимирівна повідомила, що наразі ДПІ плідно працює над виведенням заробітної плати найманих працівників з тіні та підвищення рівня оплати праці в районі.

"Зокрема, Законом України «Про оплату праці» визначено заробітну плату - як винагороду, обчислену, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Мінімальна  ж заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників. Тобто мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником роботу" – нагадала присутнім заступник начальника ДПІ.

Також Ліліана Володимирівна наголосила, що контроль за додержанням законодавства про оплату праці на підприємствах в межах своєї компетенції  здійснюють, зокрема, і органи доходів та зборів. Податковий кодекс України надає контролюючим органам право проводити камеральні, документальні та фактичні перевірки. У разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету контролюючі органи здійснюють фактичну перевірку без попередження платника податків (особи).

"Так, при ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві активно працюють робочі групи з питань легалізації оплати праці. До складу груп входять представники  органів доходів і зборів.

В рамках проведення 18 спільних засідань робочої комісії ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві та Шевченківської РДА з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у Шевченківському районі м. Києва виявлено 571 підприємство, що має заборгованість із заробітної плати, податку на доходи фізичних осіб та нараховану заробітну плату в мінімальному розмірі.

Завдяки злагодженим діям робочої комісії погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі майже 6 мільйонів гривень та податку на доходи фізичних осіб у сумі понад 880 тисяч гривень.

Завдяки посиленню проведення роз’яснювальної роботи у 2014 році скоротилася кількість підприємств, які виплачували заробітну плату меншу мінімального або у мінімально  встановленому розмірі на 1422 підприємствах, що в свою чергу призвело до додатково збільшення надходжень до бюджету на 2 мільйони 667 тисяч гривень. Також на 380 підприємствах погашено заборгованість із заробітної плати на загальну суму понад 18 мільйонів гривень та відповідно сплачено до бюджету понад 2 мільйони 300 тисяч гривень податку." – розповіла Ліліана Грабовська присутнім про досягнення у роботі

"Дуже важливо, щоб і самі працівники не були байдужими та наполягали на отриманні офіційної заробітної плати.

Хочу звернути увагу роботодавців та громадян, що нелегальний статус працівника обмежує його соціальні гарантії, він не може одержувати оплату за лікарняними листами, виплату заробітку у зв’язку з втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, допомогу по безробіттю у випадку втрати роботи, гідне пенсійне забезпечення" – закликала Ліліана Грабовська наостанок.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/184538.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua