Михайло Гончар: Законопроект щодо реформування ГТС – це підтвердження готовності уряду діяти у відповідності з європейським енергетичним законодавством

04 авг, 23:09

«Урядовий законопроект, пов’язаний з реформуванням газотранспортної системи України, – це позитивний сигнал для наших західних партнерів про готовність уряду діяти у відповідності з європейським енергетичним  законодавством», – заявив  Михайло Гончар, Президент Центру глобалістики  «Стратегія ХХІ», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «Прийняття даного законопроекту, безумовно, створить зацікавленість, у першу чергу, з боку європейських компаній, до нашої  ГТС, та надасть можливість залучити іноземних партнерів до управління нею. Проте, на мою думку, набуття чинності даного  законопроекту варто відкласти на поствоєнний період, оскільки зараз уряду потрібно зосередитися на забезпеченні енергетичної безпеки України та захисті критичної інфраструктури. Вкрай важливим також  є проходження осінньо-зимового періоду 2014-2015 років з мінімальними збитками», – додав він.

«Де-факто ми знаходимося у стані зовнішньої агресії, тому будь-які дії, пов’язані з реформуванням газового сектору, обов’язково матимуть своїм наслідком деяку дезорганізацію. В принципі, виводити газотранспортну систему та систему зберігання газу із Нафтогазу та перетворювати їх у повністю самостійні суб’єкти господарювання – це логічно і цілком доцільно. Однак, здійснювати дроблення технологічно єдиного газотранспортного комплексу на підприємства, пов’язані із власними магістральними газопроводами окремо і підземними сховищами газу окремо,  – зараз не на часі. Сьогодні першочергового значення набуває керованість газотранспортною системою та газовим сектором загалом. Я хочу наголосити, що це не відмова від реформи, а зміна алгоритму її проведення. Реформа повинна надати нову якість використання ГТС та системи підземних сховищ газу, але не ціною дезорганізації їхньої роботи, особливо в критичний для країни період», – пояснив пан Гончар.  Необхідним кроком, за словами Михайла Гончара, є також врегулювання спірних питань з Російською Федерацією, в режимі трьохсторонніх переговорів з обов’язковою участю представників Єврокомісії.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/184751.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua