06 авг, 13:33
- Які стратегічні напрями роботи Вашого підрозділу на даний час виділяються Державною фіскальною службою?
Якщо говорити в загальному, то нове керівництво поставило перед всіма співробітниками територіальних органів, а особливо перед особовим складом слідчих управлінь фінансових розслідувань, безкомпромісну задачу припинити злочинну діяльність несумлінних платників податків, щоб держава врешті решт перестала втрачати мільярди гривень прихованих податків. Для того щоб виконати поставлене завдання якісно, підрозділу податкової міліції одночасно потрібно діяти в декількох напрямах.
По-перше, це активна протидія незаконному обігу лікеро-горілчаних виробів. На сьогоднішній день поставлено завдання, щоб жодна пляшка незаконно виготовленої горілки не знаходилась у продажу. Ми реагуємо на таку інформацію негайно і закликаємо громадян приєднатися до цієї ініціативи, щоб якнайшвидше остаточно ліквідувати тіньовий ринок алкоголю.
По-друге, припинення злочинної діяльності конвертаційних центрів та “податкових ям”. Враховуючи те, що головна задача – це наповнення державного бюджету особливо в нинішніх умовах, для нас важливо забезпечити відшкодування збитків користувачами незаконних послуг конвертації. На мою думку, принцип невідворотності покарання може зробити діяльність конвертаційних центрів економічно невигідною та, відповідно, сприяти зменшенню попиту на їх послуги.
По-третє, жорстка протидія незаконному відшкодуванню ПДВ. Ви знаєте, що однією із європейських умов функціонування бізнесу є просте та швидке відшкодування податку на додану вартість. В Україні сьогодні для цього створені всі умови. Наше завдання – ретельно фільтрувати, щоб під виглядом законослухняних платників, ситуацією не скористалися шахраї, що не мають на це законного права.
По-четверте, протидія розкраданню державних коштів.Особисто я вважаю, що виконання цього завдання є надзвичайно важливим. В першу чергу, кожен платник податків повинен мати мотивацію до виконання свого Конституційного обов’язку, тобто розуміти, що сплачені ним податки не осядуть в кишенях, а підуть на захист і розбудову України.
Також не втрачають актуальності напрями роботи податкової міліції по відпрацюванню імпортерів, які використовують різноманітні кримінальні схеми ухилення від сплати ПДВ при імпорті товарів, митних платежів та акцизного податку; підприємств-експортерів; протидія податковим злочинам із використанням новітніх інформаційних технологій, інших тіньових схем ухилення від оподаткування.
В даний момент надзвичайно важливо дати можливість кожному українцю реально відчути позитивні зміни, які активно впроваджує нове керівництво держави, та які вже відбуваються в багатьох сферах, щоб і патріотичність, і любов до свого народу та своєї держави зростали і робили Україну тільки сильнішою.
На даний час розкрадання коштів, що надходять до бюджету може знівелювати та звести нанівець всі найкращі ініціативи уряду та сподівання народу. Тому ми не маємо ніякого морального права це допустити!
- Які перепони, на Вашу думку, стоять на шляху легалізації прибутків та у боротьбі із тіньовим сектором економіки?
Для того щоб бізнес легалізував прибутки, це повинно бути або вигідно, або життєво необхідно. Чи можливо зробити так, щоб працювати легально було економічно вигідніше, ніж в тіні? В ідеалі так, але це справа не одного дня. Це багатоаспектне питання, яке може бути темою окремої розмови. Якщо коротко, на мій погляд, умовами добровільної легалізації прибутків є: потужна економіка країни, адекватні ставки податків та, як я вже сказав, невідворотність покарання за порушення Закону.
Що стосується боротьби з тіньовим сектором економіки. Значні позитивні зрушення в даному напрямку отримані, перш за все, завдяки людському фактору. Якщо, при цьому, будуть реалізовані законодавчі ініціативи, що стосуються механізмів адміністрування податків та реформування правоохоронних органів, я впевнений, що європейські умови ведення бізнесу будуть створені в Україні досить швидко.
- На даний час досить резонансною темою для обговорення є боротьба нового керівництва ДФС із незаконним відшкодуванням податку на додану вартість. Яка робота в цьому напрямі проводиться на рівні районної податкової інспекції?
Деталі роботи податкової міліції, що проводиться в даному напрямі я розкривати не буду. Скажу лише, що є вагомі результати як в напрямі попередження незаконного відшкодування ПДВ на рахунки суб’єктів господарювання, так і відпрацювання заявок в рахунок майбутніх платежів.
За поточний рік податковою міліцією Шевченківського району виявлено 116 фактів незаконної заявки до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму понад 230 млн. грн. та розпочато 7 кримінальних проваджень.
Як приклад, в поточному місяці, за результатами оперативно-розшукової діяльності відкрито кримінальне провадження щодо осіб, які брали участь у штучному формуванні від’ємного значення ПДВ суб’єктам господарювання м. Києва та регіонів України на суму понад 37 млн. грн., у тому числі незаконному завищені сум бюджетного відшкодування ПДВ. На даний час проводяться слідчі дії.
Понад 3 млн. грн. погашено збитків завданих державі службовими особами суб’єкта господарювання, яким раніше було отримано бюджетне відшкодування.
- Також відомо, що досить велику роль в обігу тіньових коштів в країні грають “конвертаційні центри”. Розкажіть будь-ласка, якими методами на разі проводиться боротьба із такими “тіньовиками” та їх замовниками і на скільки ефективною є робота у даному напрямі?
В моєму розумінні, конвертаційний центр це не підприємство “А” і підприємство “Б”. Це організована злочинна група з чітким розподілом ролей, діяльність якої направлена на фіктивне підприємництво, сприяння ухиленню від сплати податків, розкрадання державних коштів, або легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом. Зібрати матеріали, які доведуть у суді участь та роль кожного її учасника можливо шляхом оперативної роботи, правом проведення якої наділена податкова міліція. Подібні широкомасштабні заходи будуть проводитися постійно. Як це робити, ми добре знаємо. Розповісти більше з даного приводу не маю можливості, аби не завадити оперативним діям співробітників. Але про результати такої роботи ви обов’язково дізнаєтесь вже найближчим часом!
ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/184846.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua