Санкції мають супроводжуватися програмами розвитку

13 авг, 16:12

В умовах, коли світові держави застосували щодо Росії санкції у відповідь на агресію проти України та анексію Криму, сама Україна також має також задіяти відповідні санкції, але з одночасною підтримкою свого виробника та  внутрішнього ринку.

«Якщо Україна запровадить санкції щодо Росії, то найбільшого удару буде завдано таким галузям країни-агресора, як авіабудування, зокрема, двигунів для літакобудування, вертольотобудування,  зазнають втрат і деякі напрямки російського судно, кораблебудування, а також напрямки, які стосуються постачання деяких виробів гірничо-металургійного комплексу, особливо рідких металів, спеціальних металів», – висловив думку співголова об’єднання «Економічний розвиток», президент УСПП Анатолій Кінах, коментуючи можливе ухвалення законопроекту про міжнародні санкції. 

За словами народного депутата, внаслідок санкцій Україні мимоволі  доведеться суттєво знизити залежність від Росії у постачанні енергоносіїв. «Цей чинник треба зараз максимально використати і не лише у контексті диверсифікації джерел енергопостачання, можливості реверсу газу, а в першу чергу, якнайширшого застосування технологій енергозбереження, запровадження програм енергоефективності, застосування альтернативних джерел енергоносіїв»,- заявив А.Кінах. 

Водночас, за словами президента УСПП, запровадження санкції проти Росії не повинно стати політичною самоціллю. «Ці санкції мають одночасно супроводжуватися і системними заходами зі зниження негативних наслідків для економіки, соціально-економічного розвитку та  промисловості України. Мало просто ухвалити рішення про санкції, треба мати конструктивні програми з недопущення руйнації дотичних до російського ринку секторів  нашої економіки. Ми не повинні втратити унікальні стратегічні підприємства – такі як «Азовмаш», «Дніпровагонмаш», «Укрзалізницю».  За словами Анатолія Кінаха, уряд таких програм поки не оприлюднював.

«За попередніми підрахунками, втрати від припинення експорту України в Росію складуть мінімум $7 мільярдів, виникне загроза втрати тисяч робочих місць,  якщо уряд негайно не розробить техніко-економічні розрахунки мінімізації фінансових втрат у зв’язку з санкціями, та чіткі програми імпортозаміщення, модернізації виробництва, підвищення ділової активності на внутрішньому ринку в комплексі з доступом до дешевих кредитів та цивілізованого захисту власності», - вважає народний депутат. На думку А. Кінаха,  це треба робити негайно, оскільки економічні прогнози уже зараз невтішні - до кінця року ВВП України може знизитися на 7%.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/185172.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua