Про інвестиції під час «Гарячої лінії»

21 авг, 08:22

Нещодавно у податковій інспекції Голосіївського району столиці пройшов традиційний сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія». Начальник відділу надання адміністративних та консультативних послуг управління обслуговування платників податків Назаратій Маргарита Андріївна дала відповіді на актуальні питання на тему: «Інвестиційна привабливість України».

Пропонуємо Вашій увазі деякі із запитань, які надійшли від платників податків.

Питання: Яким чином суб’єкт господарювання може отримати довідку про сплачені іноземним інвестором в Україні податки, яку необхідно подати до органу державної реєстрації для анулювання державної реєстрації іноземних інвестицій?
Відповідь: Відповідно до пункту 16 Порядку державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2013 року № 139 у разі вилучення (репатріації) іноземних інвестицій державна реєстрація підлягає анулюванню.
Для анулювання державної реєстрації іноземних інвестицій заявник подає органові державної реєстрації зокрема довідку територіального органу Міністерства доходів і зборів про сплачені іноземним інвестором в Україні податки (пункту 17 Порядку № 139).
Порядок видачі довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) та форма цієї довідки затверджені наказом Міністерства фінансів України від 03.12.2012 № 1264.
Така довідка видається органом доходів і зборів за місцезнаходженням (місцем проживання) резидента або постійного представництва нерезидента, що здійснює на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України (пункту 2 Порядку № 1264).
Довідка або обґрунтована відмова у її видачі видається на бланку органу доходів і зборів за підписом керівника органу доходів і зборів протягом 5 робочих днів від дати одержання письмового звернення нерезидента або уповноваженої ним особи (пункту 3 Порядку № 1264).
Письмове звернення нерезидента про надання довідки надсилається до відповідного органу доходів і зборів безпосередньо або через особу, яка здійснює на користь нерезидента виплату доходів з джерелом їх походження з України, або через уповноважену особу, яка повинна підтвердити свої повноваження. Звернення має бути подане українською мовою або іноземною мовою разом з офіційним перекладом українською мовою та обов’язково повинно містити відомості про нерезидента та відомості про джерело доходу (пункту 4 Порядку № 1264).
Отже, довідка про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) або обґрунтована відмова щодо її видачі, видаються органом доходів і зборів за місцезнаходженням (місцем проживання) резидента або постійного представництва нерезидента, що здійснює на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, протягом 5 робочих днів від дати одержання письмового звернення.

Питання: Які  існують форми здійснення іноземних інвестицій?
Відповідь: Відповідно до статті 3 Закону України №93/96-ВР «Про режим іноземного інвестування» іноземні інвестиції можуть здійснюватися у таких формах:
- часткової участі у підприємствах, що створюються спільно з українськими юридичними і фізичними особами, або придбання частки діючих підприємств;
- створення підприємств, що повністю належать іноземним інвесторам, філій та інших відокремлених підрозділів іноземних юридичних осіб або придбання у власність діючих підприємств повністю;
- придбання не забороненого законами України нерухомого чи рухомого майна, включаючи будинки, квартири, приміщення, обладнання, транспортні засоби та інші об'єкти власності, шляхом прямого одержання майна та майнових комплексів або у вигляді акцій, облігацій та інших цінних паперів;
- придбання самостійно чи за участю українських юридичних або фізичних осіб прав на користування землею та використання природних ресурсів на території України;
- придбання інших майнових прав;
- господарської (підприємницької) діяльності на основі угод про розподіл продукції;
- в інших формах, які не заборонені законами України, в тому числі без створення юридичної особи  на підставі  договорів із суб'єктами господарської діяльності України.

Питання: В якій валюті можна здійснити інвестиції?
Відповідь: Статтею 2 Закону України «Про режим іноземного інвестування» передбачено, що іноземні інвестиції можуть здійснюватись у вигляді іноземної валюти, що визнається конвертованою Національним банком України та валюти України - відповідно до законодавства України.
Нагадуємо, що порядок іноземного інвестування в Україну встановлено Положенням про порядок іноземного інвестування в Україну, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 10.08.05 №280.
Відповідно до пункту 2.1 вищезазначеного документа у разі здійснення інвестицій в Україну у грошовій формі іноземний інвестор має право відкрити інвестиційний рахунок та перерахувати на нього іноземну валюту із-за кордону, здійснювати продаж іноземної валюти з інвестиційного рахунку та зараховувати на інвестиційний рахунок кошти в гривнях, отримані від продажу іноземної валюти, для подальшого здійснення іноземної інвестиції.
 
ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/185477.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua