П.Петренко: Концепція запровадження електронної системи дерзакупівель має перетворитися на реальну реформу з конкретним результатом

09 сен, 18:04

 

 

Презентована «Концепція розробки та втілення електронної системи державних закупівель в Україні 2014-2015рр.» дуже швидко має перетворитися у реальну, діючу реформу з конкретними результатами: економією бюджетних коштів, спрощенням процедури, отриманням більш якісних товарів чи послуг, довірі бізнесу і пожвавленням бізнес-середовища. Про це під час круглого столу в Укрінформі заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

 

За його словами, державний сектор – це величезний ринок, який завжди був закритий для бізнесу. Зараз же, за часів важкої економічної ситуації, держава може бути тим інвестором і тим суб’єктом, який мотивуватиме український бізнес через прозору систему державних закупівель.

 

«Саме тому, готуючи дану Концепцію, ми прийняли рішення розпочати процес впровадження системи електронних державних закупівель ще до прийняття змін до відповідного закону, - зазначив Петренко. – Згідно діючого закону про державні закупівлі система проведення торгів на надання послуг або товарів сумою до 100 тисяч гривень визначається міністерством чи відомством. Міністерство юстиції до кінця 2014 року долучиться до пілотного проекту, щоб показати реальний позитивний результат від його впровадження. А з наступного року, переконаний, його потрібно запускати і у інших міністерствах та відомствах», - розповів Міністр юстиції.

 

Він нагадав, що схожа реформа була запроваджена Міністерством юстиції у сфері реалізації конфіскованого майна Державною виконавчою службою.

«Нам вдалося усунути корупцію у цій галузі, запровадивши електронну систему торгів конфіскованих майном. Ця система запрацювала на принципах максимальної прозорості за відсутності впливу держслужбовця на процес реалізації, максимальної доступності широкому колу осіб, спрощеної процедури отримання майна. Зараз більше 60% виставлених на продаж товарів реалізуються з перших торгів зі збільшенням вартості на 20-30%», - повідомив Петренко.

 

Міністр юстиції наголосив, реформа держзакупівель повинна піти шляхом максимальної дебюрокритазції, відкритості й доступу до участі у торгах всіх бажаючих, що готові продати державі майно та послуги.

 

«Державні закупівлі в Україні протягом останніх 20 років асоціювалися з можливістю заробляти величезні гроші на держбюджеті певному колу осіб, які мали преференцію участі в корупційному освоєнні державних ресурсів. За даними СБУ близько 75% бюджетних асигнувань, які виділялися на держзакупівлі, виконуються з грубими порушеннями. Тобто 150 млрд. грн. просто розкрадалися, відбиралися у пенсіонерів, бюджетників, військових. За скромними підрахунками експертів та правоохоронних органів близько 6-7% ВВП вилучалося через зловживання в системі державних закупівель. З такої ситуації вихід один – швидко і кардинально змінювати систему». – підкреслив Петренко.

 

Нагадуємо, у вівторок, 9 вересня, відбулася презентація «Концепції розробки та втілення електронної системи державних закупівель в Україні 2014-2015рр.» та підписання відповідного Меморандуму щодо її впровадження представниками влади. громадськості та бізнес-середовища.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/186139.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua