11 сен, 12:43
Децентралізація економіки робить національну демократію конкурентоспроможною. Це твердження можна застосовувати в рівній мірі або в тій чи іншій формі до кожної держави. Коли країна успішно трансформувалася з авторитарного режиму до демократії, але при цьому якість демократичного уряду все ще є незадовільною для більшої частини виборців, країна повинна переглянути свої адміністративні інструменти та політики управління. Про це заявив американський економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки (2007) Роджер Майерсон під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. “Безумовно, іноземний професор не має права голосу, але тепер, коли після реформи Президент Росії має право призначати навіть губернаторів, пану Путіну слід було б повернутися до питання децентралізації російської економіки, перш ніж говорити про необхідність децентралізації в Україні”, – сказав пан Майерсон.
“Здається, що децентралізація може послабити державу, але на практиці вона може допомогти протистояти будь-яким сепаратистським рухам”, – сказав пан Майерсон. Він також проаналізував і підняв питання Конституції України редакції 2004 року. «Вона передала Прем’єр-міністру основну відповідальність за контроль над урядом, у той час як Президент отримував широкі повноваження в управлінні місцевими адміністраціями в 24 різних областях і сотнях районів по всій країні. Саме така національна політика і могла спровокувати антагонізм між регіонами”, – сказав Роджер Майерсон.
Роджер Майерсон вивчав, як правила в державі та інституціях впливають на здатність людей вибудовувати довірчі відносини один з одним і ефективно співпрацювати на ринках і в політиці. На основі аналізу та порівняльних політик по всьому світу, він прийшов до висновку, що в успішних демократіях демократична конкуренція на національному рівні підкріплюється місцевої демократією. “Виборці в багатьох країнах, і це досить поширено, обирають своїх кандидатів у національні лідери серед тих, хто добре зарекомендував себе, будучи раніше обраним губернатором, головою обласної адміністрації або мером великого міста”, – сказав пан Майерсон. На його думку, зараз дуже важливо визнати, що одним з наслідків децентралізації є надання більш широких можливостей для політиків показати, що вони можуть зробити для народу України на попередніх посадах з повноваженнями на рівні області, міста чи району.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/186223.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua