На «Гарячій лінії» - про автоматичне відшкодування ПДВ

18 сен, 14:06

Днями в стінах ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві відбувся черговий сеанс «гарячої лінії». Начальник управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Зіньковська Оксана Валеріївна дала відповіді на актуальні запитання на тему: «Автоматичне відшкодування ПДВ».
Пропонуємо Вашій увазі деякі із запитань, які надійшли від платників податків.

Питання: Чи має право особа, яка зареєстрована як платник ПДВ менш ніж 12 календарних місяців, включити до бюджетного відшкодування суми ПДВ, сплачені при придбанні товарів/послуг, що використовуються для спорудження (будівництва) ОФ?
Відповідь: Згідно із пункту 200.5 статті 200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:
були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);
мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).
Отже, особа, яка зареєстрована як платник ПДВ менш ніж 12 календарних місяців, має право включити до бюджетного відшкодування суми ПДВ, сплачені при придбанні товарів/послуг, що використовуються для спорудження (будівництва) основних фондів, в тому числі і у разі якщо обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців є меншими, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування.

Питання: Який порядок відшкодування сум ПДВ після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження зменшених контролюючим органом сум бюджетного відшкодування, у разі якщо рішення прийнято на користь платника?
Відповідь:      Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлено статті 200 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 рок № 2755-VI із змінами та доповненнями .
Відповідно до пункту 200.10 статті 200 Податкового кодексу України протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.
Згідно з пункту 200.11 статті 200 Податкового кодексу України за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, контролюючий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.
Перелік достатніх підстав, які надають право контролюючим органам на позапланову виїзну документальну перевірку платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 200.14 статті 200 Податкового кодексу України визначено, що якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган:
а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної контролюючим органом за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов’язань з цього податку в наступних податкових періодах;
б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною контролюючим органом за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;
в) у разі з’ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.
При цьому, пункт 200.15 статті 200 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або контролюючий орган розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов’язаний повідомити про це орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, тимчасово припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням.
Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження контролюючий орган протягом п’яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов’язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
 Таким чином, після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження, контролюючий орган протягом п’яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, подає до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню з бюджету такому платнику.

Питання: Який термін проведення перевірки щодо правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ?
Відповідь:  Відповідно до пункту 200.10 та пункту 200.11 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.
За наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, контролюючий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.
 Перелік достатніх підстав, які надають право контролюючим органам на позапланову виїзну документальну перевірку платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. №1238.

Питання: Чи може контролюючий орган за результатами камеральної перевірки зменшити суму бюджетного відшкодування, якщо платником було допущено помилку при заповненні додатка 2 (Д2) до декларації з ПДВ?
Відповідь: Відповідно до пункту 200.10 статті 200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями  протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.
Згідно із під пункту «б» пункту 200.14 статті 200 Податкового кодексу України якщо за результатами камеральної перевірки контролюючий орган виявляє перевищення заявленої платником податку в декларації суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною контролюючим органом, то такий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування.
Відповідно до під пункту 6 пункту 4 Розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 13.11.2013 № 678, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.12.2013 за № 2094/24626, якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов’язань і сумою податкового кредиту з урахуванням залишку такого від’ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від’ємне значення (рядок 22 декларації), до декларації 0110 подається (Д2).
Платники, які заповнили рядок 22 декларації 0110 та відповідно до статті 200 Розділу V ПКУ мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають до декларації 0110 (Д3).
Таким чином додаток 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» до декларації з ПДВ заповнюється на підставі показників додатку 2 до такої декларації, а тому, у разі допущення помилки у додатку 2 до декларації з ПДВ, контролюючий орган під час проведення камеральної перевірки, не має підстав вважати показники додатку 3 до декларації з ПДВ достовірними і, відповідно до пункту 200.14 Податкового кодексу України, має право зменшити суму бюджетного відшкодування, або відмовити в наданні бюджетного відшкодування.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/186493.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua