Як платнику податків повернути помилково або надміру сплачені суми грошового зобов’язання?

22 сен, 12:31

Стати на заваді поверненню може лише наявність податкового боргу.

Фахівці ДПІ у Голосіївському районі нагадують платникам, що помилково або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до статті 43 Податкового кодексу України та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
Якщо у платника податків є податковий борг, повернення проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
Аби повернути переплату платник податків повинен подати заяву у довільній формі, в якій необхідно зазначити напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.
Пунктом 43.5 статті 43 ПКУ передбачено, що контролюючий орган не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п’яти робочих днів здійснює повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/186594.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua