22 сен, 15:21
Заплановані на жовтень парламентські вибори, попри наявні проблеми, вочевидь, будуть вільними та прозорими. Головними перепонами для проведення виборів є російська агресія на сході України та необхідність реформування правової бази виборчого процесу. Про це заявили представники делегації Національного демократичного інституту міжнародних справ (США) в Українському кризовому медіа-центрі.
Національний демократичний інститут (НДІ) нещодавно оприлюднив результати передвиборчого аналізу, які ґрунтуються на проведених інтерв’ю та зустрічах в м. Києві, Дніпропетровську та Львові. Офіційна заява висловлює впевненість у проведенні майбутніх парламентських виборів. «Делегація вражена тим, що більшість опитаних висловила високий рівень довіри до роботи Центральної виборчої комісії», – заявив Едвард Кауфман, колишній американський сенатор від штату Делавер.
Більш того, українське громадянське суспільство залишається активним на хвилі Євромайдану та продовжує слідкувати за відповідальністю влади у проведенні виборів. Український народ буде мати можливість вибирати з великої кількості кандидатів та політичних партій. Також «помітні ранні ознаки того, що жінки відіграватимуть більшу роль на цих виборах», – відзначили представники НДІ.
Місія НДІ пропонує низку коротко- і довгострокових рекомендацій для майбутніх виборів. В короткостроковій перспективі, всі представники громадянського суспільства в Україні, включаючи активістів, політиків та ЗМІ, мають продовжити роботу з недопущення шахрайства та передвиборчих зловживань. Політичні партії, зі свого боку, мають уникати риторики, що підбурює та спонукає до відчуженості, а також нести відповідальність за дії своїх кандидатів в депутати. Окрім цього, український уряд має прояснити процедуру проведення виборів в Донецькій та Луганській областях.
Проведення в майбутньому виборчої реформи має бути пріоритетом для української влади. Більшість побоювань з приводу виборів пов’язані з підзвітністю місцевої влади та ризику шахрайства на виборах в одномандатних округах. В майбутньому українська влада має розглянути зміну виборчої системи через широкий політичний консенсус для встановлення довіри до законодавчої бази та запобігання частим змінам системи.
Незважаючи на перепони і потреби довгострокових реформ, НДІ впевнений, що наступні парламентські вибори будуть вільними і прозорими. «Надихало спілкування з органами державної влади»,– заявив Кауфман. «Вони хочуть все зробити як слід».
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/186618.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua