В Києві обговорили тенденції у сфері діяльності Державної фіскальної служби України

24 сен, 07:37

Відбулася чергова зустріч Володимира Хоменка, Першого заступника Голови Державної фіскальної служби України, та членів Американської торгівельної палати в Україні, яка була присвячена обговоренню стратегічних планів та напрацювань Державної фіскальної служби України у контексті створення Служби фінансових розслідувань (СФР), боротьби з економічними злочинами, незаконним обігом підакцизних товарів та удосконалення правоохоронної діяльності.

Відкриваючи захід, Бернард Кейсі, Президент Американської торгівельної палати в Україні, зазначив, що повністю підтримує зусилля Державної фіскальної служби України у напрямі забезпечення дотримання податкового законодавства з метою створення належних умов діяльності доброчесних платників податків. «Зазначена діяльність є міжнародним трендом. Нещодавній Форум країн-членів Організації Економічного Співробітництва, який відбувся 11-12 вересня, показав, що держави розвивають тісне співробітництво у цьому напрямі. Зважаючи, що Володимир Хоменко представляв нашу державу на Форумі, зустріч із членами Палати є чудовою нагодою обговорити міжнародні тенденції в розробці інструментів, спрямованих на дотримання податкового законодавства».

Учасники зустрічі обговорили низку практичних питань, пов’язаних із Урядовою ініціативою щодо створення Служби фінансових розслідувань та механізмів громадського контролю за її діяльністю.

Володимир Хоменко з цього приводу зауважив, що податкова реформа є однією з глибинних реформ Уряду, що стосуються реформування системи державного управління. А створення Служби фінансових розслідувань є важливою складовою цієї реформи. «Основна мета СФР – полегшення умов ведення бізнесу в Україні та підвищення ефективності захисту економічних інтересів держави через зменшення тиску на бізнес та впровадження дієвої системи контролю за надходженнями та витратами державного бюджету. Створення єдиного центрального органу виконавчої влади усуне дублювання функцій та припинить колективну безвідповідальність», – зазначив Володимир Хоменко.

Окрему увагу представників бізнесу та Першого заступника Голови Державної фіскальної служби України було приділено практичному застосуванню нової редакції Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків. Членами Палати були висловлені пропозиції стосовно встановлення обмежень на направлення актів перевірок до органів податкової міліції для внесення відомостей про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Під час обговорення діяльності Державної фіскальної служби України у напрямі боротьби з економічними злочинами, тіньовим обігом підакцизних товарів, Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України поділився із компаніями-членами Палати відповідними результатами та подальшими кроками у цьому напрямі.

Також, у результаті плідного обговорення спільних кроків, спрямованих на підвищення якості проведення досудових розслідувань та зменшення кількості кримінальних проваджень за ненавмисні податкові порушення у зв’язку із неправильним застосування норм податкового права, а не за умисні дії, направлені на ухилення від сплати податків, сторони домовилися розпочати спільну роботу над підготовкою відповідних змін до Кримінального процесуального кодексу України.

По закінченню зустрічі Бернард Кейсі висловив подяку особисто Володимиру Хоменку та працівникам Державної фіскальної служби України за конструктивний діалог та підкреслив готовність до подальшої співпраці.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/186664.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua