24 сен, 13:45
Рух ЧЕСНО зробив попередній аналіз кандидатів у народні депутати України та закликає лідерів політичних сил не висувати або зняти з участі у виборах тих кандидатів у народні депутати, які за даними журналістських розслідувань були причетні до корупційних справ та/або голосували за «диктаторські закони» 16 січня. «Ми закликаємо очистити списки партій, що балотуються до ВРУ, і продемонструвати нові підходи до нової якості української політики», – заявив під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі представник руху ЧЕСНО та Інституту Медіа Права Тарас Шевченко.
Активісти руху ЧЕСНО систематизували публічні дані щодо різних типів «недоброчесної поведінки» висуванців до наступного парламенту та оприлюднюють їх для розгляду в середині партій та широкого громадського обговорення. Очікується, що на початку жовтня після закінчення реєстрації кандидатів Центральною виборчою комісією такий список буде сформований остаточно. Активісти мають намір максимально поширити інформацію в суспільстві, аби такі кандидати не змогли пройти до парламенту восьмого скликання. «Ми не маємо ресурсу завішати країну носіями реклами про корупціонерів, крім того, це не дозволяє законодавство, проте ми точно зможемо достукатися навіть туди, де немає інтернету, шляхом інформаційних мобільних груп, в тому числі представників Автомайдану, які на сьогодні присутні практично у всіх містах та містечках країни», – сказав Тарас Шевченко.
Представник руху ЧЕСНО та Громадської організації «Центр UA» Інна Борзило наголосила, що всі матеріали, які збирають активісти, є публічними: «Ми лише даємо можливість людям проаналізувати матеріали корупційних розслідувань і самостійно зробити висновки». Наразі за результатами попереднього дослідження кандидатів у народні депутати України активісти виявили щонайменше 78 кандидатів (47 від партій та 31 самовисуванця), які є фігурантами антикорупційних розслідувань, та 55 (з них 33 самовисуванці) тих, хто своїм голосом підтримав диктатуру.
Рух ЧЕСНО звертає особливу увагу суспільства на тих кандидатів, які 16 січня проголосували за так звані «диктаторські закони». «Це – найбільш кричущий факт порушення прав людини в новітній історії України. Все в Законі – від змісту до механіки голосування – свідчить про те, що кожен, хто за нього голосував, не має права увійти до нового парламенту», – сказав Тарас Шевченко. За даними попереднього дослідження, щонайменше 33 таких кандидатів балотуються у якості самовисуванців. Найбільше «голосувальників за диктатуру» висуває Комуністична партія України – 12, а в списках «Сильної України» – 9 чинних депутатів, що підтримали «закони диктатури». Крім того, за публічними даними у 206 виборчому окрузі «Блок Петра Порошенка» висуває Владислава Атрошенка, який за даними офіційного сайту ВРУ також голосував за під час розгляду сумнозвісного законопроекту за авторством Вадима Колесніченка та Володимира Олійника.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/186705.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua