Донецькі інтелектуали: найголовніше протистояння на Донбасі – за уми людей

30 сен, 13:26

Донецькі інтелектуали та інші лідери думок зібралися в Українському кризовому медіа-центрі у центрі Києва, щоб обговорити бачення майбутнього Донбасу. Спікери на конференції, серед яких були професори університетів, бізнес-лідери, фахівці з комунікацій та інші експерти, були змушені залишити Донбас через сплеск насильства у регіоні. Хоча спікери обговорили чимало важливих для східної України тем, найбільш важливими темами на конференції були економічна ситуація та майбутнє регіону, історія та культурна ідентичність Донбасу, а також проблемний дискурс навколо Донбасу в іншій Україні.

Спікери наголосили, що Донбас – це жорсткий, робітничий регіон, який формує більшу частину самоідентичності та зовнішнього сприйняття краю. Як зазначив Олег Саакян, засновник Донецької інтелектуальної ініціативи, цей дискурс перетворює Донбас на гетто, ставлячи регіон окремо від інших областей України. «З моєї точки зору, коли ми говоримо про Донбас, починаємо аналізувати події на Донбасі, ми стикаємося з проблемою «геттоїзації» регіону», – зазначив він. «Вважається, що це регіон, де живуть дурні, якими керують бандити». Як наслідок, Донбас сильно таврується в Україні, як це видно по описах цього регіону українцями. Так звана «антитерористична операція», спрямована проти сепаратизму, зображає Донбас, таким чином, як терористичний регіон. Чимало інтелектуалів тепер вважають, що Донбас – це продукт ранньої радянської політики, відкидаючи при цьому термін «Донбас» у широкому значенні.

Спікери також наголосили, що більшість місцевих мешканців хочуть жити у єдиній Україні. Відповідно до квітневих опитувань, «близько двох третин [жителів] виступають за українську державу і українське життя. Третина відповіла, що вони хотіли б стати частиною Росії», – зазначив професор Володимир Кіпень. Цей факт дуже важливий, і це теперішня точка зору Донецької і Луганської областей.

Наприкінці, спікери наголосили на необхідності погляду в майбутнє і створення правильної гуманітарної політики для регіону. Прогалина в гуманітарній політиці у минулому призвели до регіоналізації та сепаратизму Донбасу. Потрібно зробити важливі кроки, щоб зробити життєздатною економіку Донеччини та Луганщини. Можливо, найбільш важливе – це залишити в минулому застарілу радянську модель розвитку і обрати сучасність. Гірнича промисловість, яка настільки важлива для регіону, має бути реформована, деякі шахти мають бути закриті, тоді коли інші вимагають реформи. Модель майбутнього Донбасу бачиться в Європі, де сталий розвиток став основою економічних перетворень.

На експертній панелі були присутні Володимир Полевий (інформаційно-аналітичний центр РНБО), Оксана Мельничук, Президент Асоціації міжнародної промоції та комунікацій «ПромКом», Тарас Возняк, головний редактор інтелектуального часопису «Ї», Віра Нанівська, Почесний Президент українського міжнародного центру політичних досліджень, Володимир Лупацій, виконавчий директор центру соціальних досліджень «Софія», Олег Саакян, координатор Єдиного координаційного центру «Донбас», ініціатор Інтелектуальної Ініціації «Східний Простір», Геннадій Фісун, медіа-філософ, ініціатор Інтелектуальної Ініціації «Східний Простір», Олена Стяжкіна, доктор історичних наук, професор кафедри історії слов’ян Донецького національного університету, Володимир Кіпень, доктор філософських наук, керівник «ДІСРПА».


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/186884.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua