Зміна напряму бюджетного відшкодування

03 окт, 13:32

ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що платник податків може змінити напрям бюджетного відшкодування з ПДВ:
Відповідно до пункту 200.6 статті 200 Податкового кодексу України (далі Кодекс) платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених пунктом 200.4 цієї статті. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування. Платник податку зберігає право на отримання бюджетного відшкодування коштами у майбутніх звітних (податкових) періодах.
Відповідно до пункту 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом № 678 (далі Порядок), залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів) така сума вказується або в рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 податкової декларації 0110.
Пунктом 13 розділу Ш Порядку визначено, що у складі декларації подаються передбачені цим Порядком додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації). Зокрема, у разі заповнення рядків 23.1 та відповідно 23 податкової декларації з ПДВ до неї подаються: додаток 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування (ДЗ)» та додаток 4 «Заява про повернення суми бюджетного відшкодування (Д4)».
Якщо платник ПДВ у податковій декларації з ПДВ задекларував рядок 23.2 декларації, тобто обрав напрям відшкодування «у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів», то згідно із пунктом 200.6 статті 200 Кодексу у майбутніх звітних (податкових) періодах він має право змінити такий напрям на напрям «на рахунок платника у банку» шляхом внесення змін до рядка 23.1 податкової декларації з ПДВ, яку було подано за період, в якому виникло право на отримання бюджетного відшкодування. Внесення змін здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку відповідно до статті 50 Кодексу.
При цьому якщо зазначене внесення змін до рядка 23.1 здійснюється платником ПДВ після перевірки контролюючим органом задекларованої у рядку 23.2 суми, то зміна напряму відшкодування можлива лише в межах суми, підтвердженої перевіркою.
Отже, платники податку на додану вартість, які після 1-го січня 2014 року задекларували бюджетне відшкодування у зменшення податкових зобов'язань наступних звітних (податкових) періодів, мають право змінити напрям бюджетного відшкодування та отримати його коштами (при умові, що воно не було зараховане в рахунок зменшення податкових зобов'язань чи зменшене за результатами проведених перевірок).
Додатково повідомляємо, що відповідно до пункту 56.18 статті 56 Кодексу при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/187018.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua