Дмитро Кащук: Розроблені Держгеонадрами України законодавчі ініціативи направлені на спрощення процедур, лібералізацію ринку та запровадження чітких правил використання надр

03 окт, 14:10

Дмитро Кащук, Голова Державної служби геології та надр України, під час загальної зустрічі з членами Європейської Бізнес Асоціації, проведеної в рамках Медіа-центру реформ за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, презентував законодавчі ініціативи з дерегуляції геологічної галузі, розроблені спеціалістами Держгеонадр України. «За час мого перебування на посаді, – прокоментував пан Кащук, – нами було розроблено 15 проектів нормативно-правових актів, які направлені на удосконалення правового забезпечення надрокористування, лібералізацію цього ринку та запровадження чітких та зрозумілих правил використання надр».

«Одна з важливих ініціатив, – продовжив він, – стосується експорту геологічної інформації та передбачає виключення норми щодо необхідності отримання висновку експертної комісії Держгеонадр при експорті такої інформації, вже знаходиться на розгляді Кабінету Міністрів України. Також, готується для подання в Кабмін проект постанови про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності надрокористувачами, який передбачає зменшення кількості суб’єктів господарювання, які віднесені до високого ступеню ризику, встановлення зменшувального коефіцієнту частоти перевірок для тих надрокористувачів, у яких за результатами двох останніх планових перевірок не виявлено фактів порушення законодавства та скорочення кількості планових заходів державного геологічного контролю».

Що стосується інших законодавчих ініціатив Служби, то як повідомив пан Кащук, завтра відбудеться громадське обговорення проектів 2 постанов Кабінету Міністрів України – оновленого Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами (змін до Постанови Кабміну № 615) та проекту постанови «Про проведення експерименту із запровадження порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів». Зі слів Голови Держгеонадр України, зміни до Постанови № 615 передбачають зменшення кількості випадків набуття права на користування надрами без проведення аукціону, виключення пунктів, що сприяли зловживанням та використанню корупційних схем, врегулювання процедури проведення моніторингу та державної експертизи звітів тощо. А проведення аукціонів через запровадження процедури електронних торгів передбачатиме створення окремого сайту з рівним доступом усіх учасників та спостерігачів до інформації про аукціон та про лоти, а також дозволить забезпечити рівні умови для кожного учасника, за яких він зможе відкрито придбати цікавий для нього лот (дозвіл на видобуток), незалежно від місцезнаходження та без ризиків корупційних правопорушень.

Анна Дерев’янко, Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації, в цілому позитивно оцінюючи дерегуляційні ініціативи Дежгеонадр України, наголосила на необхідності більш швидкого погодження проектів розроблених документів компетентними держорганами та обов’язкового врахування коментарів надрокористувачів при їх підготовці та прийнятті. Також, пані Дерев’янко зазначила, що «за нового керівництва Державна служба геології та надр України стала більш відкритою для представників бізнесу, готовою до співпраці та дискусії». Погоджується з нею і представник Арселор Міттал Кривий Ріг Володимир Ткаченко: «Служба змінилася, стала доступною. З точку зору підходу до вирішення питань, це зовсім інша ситуація, ніж була рік тому. Питання, які виникають у надрокористувачів вирішуються, можливо не так швидко, як нам би хотілося, але головне, що вирішуються, без корупції».


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/187026.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua