06 окт, 11:16
«Виробництво твердого біопалива в Україні, яке в останні роки досягло значних річних обсягів у 1,6 мільйона тон – це на сьогодні найбільший, з точки зору заміщення імпортного природного газу в тепловій енергетиці, внутрішній потенціал держави, який може бути реалізований в найкоротші терміни» – зазначив у своєму вступному під час круглого столу “Сировинна база та виробничий потенціал біопалива в Україні як альтернатива природного газу у проходженні опалювального сезону 2014/15 року та у тепловій енергетиці в цілому” голова Комісії УСПП з розвитку енергетики та енергозбереження Ю.Колмиков.
За його словами, процес масштабного переведення газових котелень на біомасу повинен здійснюватись з чітким розумінням можливостей українських виробників біопалива, їх потреб і проблем. У той же час бізнесу, який сьогодні йде у теплову енергетику, інвестує кошти в проекти котелень на альтернативному паливі, потрібні гарантії цінової стабільності та достатньої пропозиції на внутрішньому ринку біопалива. Це може бути забезпечено лише шляхом збалансування позицій усіх учасників ринку: виробників біопалива, обладнання для теплової енергетики, теплопостачальних організацій, які використовують чи планують використовувати у майбутньому біопаливо, державних органів та агентств, що розпоряджаються земельними та лісовими ресурсами України – сировинною базою для виробництва біопалива.
Президент Асоціації “Український пелетний союз” Микола Коломийченко у своїй доповіді щодо цінових трендів на європейському біопаливному ринку вказав, що ціни на біопаливо протягом останніх десяти років є відносно статичними, прогнозованими і практично не залежать від індикативних цін на традиційні енергоресурси.
Однак для стабільного розвитку проектів із заміщення газу в тепловій енергетиці біопаливом необхідно вже сьогодні думати про стимулювання зростання виробництва останнього, розвитку сировинної бази. «Якщо сьогодні не знайти рішення, як правильно розвивати галузь біопалива в Україні, то вже в найближчому майбутньому інвестори, які поставлять біопаливні котли, зіткнуться з проблемою дефіциту біопалива і вимушені будуть шукати шлях назад, до газу» – зауважив Голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, зазначивши у своїй доповіді, що головним сировинним потенціалом біомаси в Україні, який сьогодні використовується надзвичайно мало, є відходи аграрного сектора, зокрема солома та стебла. Також присутні відмітили значний потенціал розвитку в Україні плантацій швидкоростучих порід дерев.
Заслухавши представників компаній-виробників біопалива, учасники засідання зійшлися на необхідності ініціювати за результатами круглого столу внесення пропозицій до Уряду та Верховної Ради України щодо законодавчих змін в Україні у сфері підтримки розвитку галузі біопалива та біоенергетики.
Вирішення проблем життєдіяльності та виживання економіки України в умовах існуючих загроз енергетичній безпеці, зокрема, в контексті стабільного проходження державою майбутнього опалювального сезону 2014/15, можливе лише за рахунок здійснення системних заходів в енергетиці, з повним розумінням потенціалу та можливих шляхів її переходу на внутрішні ресурси. Цим питанням присвячений ряд галузевих круглих столів, які за ініціативи Президента УСПП А.К.Кінаха та голови Держенергоефективності С.Д.Савчука проводитимуться протягом найближчих тижнів у Києві. Зокрема, 9 жовтня відбудеться круглий стіл присвячений виробникам теплового обладнання, що працює на біопаливі. Також на майбутнє заплановано круглі столи безпосередньо зі споживачами, замовниками проектів теплоенергетики на біопаливі – представниками регіональних теплокомуненерго, сервісними компаніями.
Голова Держенергоефективності підтримав пропозицію учасників ринку біопалива щодо необхідності активного впливу бізнесу та громадських організацій, профільних асоціацій на формування політики у сфері підтримки біопаливної галузі, і повідомив, що створює робочу групу при агентстві, метою якої буде напрацювання узгоджених з усіма учасниками ринку біоенергетики нормативно-правових актів з їх подальшим поданням Уряду. «Наша сьогоднішня зустріч не повинна закінчитися набором гарних лозунгів. Результатом цього круглого столу, як і наступних, повинна бути резолюція, з реальними пропозиціями і кроками, які ляжуть в основу майбутніх постанов Уряду та законодавчих актів, прийнятих Верховною Радою», - сказав С.Савчук. Голова Держенергоефективності висловив впевненість, що вже через кілька тижнів анонсована робоча група зможе винести на розгляд Уряду комплексний план заходів щодо розвитку галузі біопалива в Україні.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/187061.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua