Фізична особа на єдиному податку другої групи має на меті тимчасово призупинити підприємницьку діяльність. Чи можливе тимчасове призупинення своєї діяльності?

20 окт, 11:55

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця визначено Законом України від 15 травня 2003 року № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (далі – Закон № 755).
         Положеннями Закону № 755 та інших нормативно-правових актів не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності.
Разом з цим, п. 291.2 ст. 291 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Розділу XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Зокрема, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків). непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ст. 295 Кодексу).
Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (п.п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 Кодексу).
З огляду на те, що Кодексом не встановлений термін подання заяви щодо періоду щорічної відпустки, для уникнення порушення термінів сплати авансових платежів доцільно подати заяву про період щорічної відпустки до фіскальних органів до початку такої відпустки.
Звільнення від сплати авансових платежів за інших обставин нормами гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Розділу XIV Кодексу не передбачено.
         Водночас платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п.п. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 Кодексу).
         Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Кодексу).
ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/187543.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua