24 окт, 12:51
«Ратифікація Угоди про асоціацію з Європейським Союзом – це ключова вимога революції Гідності. Верховна Рада ратифікувала Угоду про асоціацію, а громадські активісти й журналісти роблять все можливе, щоб політики виконали свої обіцянки та довели Угоду до імплементації»,- наголосили на прес-брифінгу в Українському кризовому-центрі експерти та активісти Олег Рибачук, екс-Віце-прем’єр-міністр України з питань євроінтеграції, Любов Акуленко, координатор інформаційної кампанії «Stronger together» та Марія Золкіна, експерт фонду «Демократичні ініціативи».
Експерти зазначили: щоб отримати всю вигоду від вільної торгівлі з ЄС, потрібно прийняти низку законів та докорінно змінити правила, за якими діє український бізнес. Без цього Угода не має жодного сенсу, оскільки вітчизняні виробники просто не зможуть збільшити експорт своєї продукції до Європи. Зрештою, Угода про асоціацію – насамперед економічний документ, 80% якого присвячено детальному опису функціонування поглибленої зони вільної торгівлі, що вимагає проведення комплексних суттєвих економічних реформ.
Експерти визначили три основні напрями реформ, необхідні для реального запуску угоди та «просканували» відповідно до них програми 9-ти партій, які мають шанси пройти до наступного Парламенту. Так, аналітики інформаційного проекту «Stronger together» проаналізували програми партій: «Блок Петра Порошенка», «Радикальна партія Ляшка», «Громадянська позиція», «Народний фронт», «Батьківщина», «Свобода», «Самопоміч», «Сильна Україна» та «Опозиційний блок» на наявність програмних пропозицій щодо забезпечення повного запуску Угоди про асоціацію, подолання нетарифних бар’єрів – фітосанітарних (для харчових продуктів) та технічних (для промислових товарів), та забезпечення широкої підтримки вітчизняним компаніям для виходу на ринки країн ЄС (або забезпечення підтримки компаніям, які уже експортують).
Олег Рибачук повідомив, що всі провідні партії мають в своїх програмах проєвропейські пункти, але жодна із партій не підіймає питання про подолання нетарифних бар’єрів, користуючись тим, що рішення про ці пункти в Угоді було відкладено до 2016 року. Таким чином партії знімають з себе відповідальність за виконання цієї частини Угоди.
Активісти закликають українських громадян серйозно сприймати передвиборчі програми, а політичні партії – серйозно поставитися до вимог виконання економічної частини Угоди, оскільки більшість українців – 55 %, за даними соціологічних досліджень, підтримують ідею асоціації з ЄС.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/187750.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua