Економісти аналізують передвиборчі програми українських партій

24 окт, 12:51

Українські та закордонні економісти проаналізували передвиборчі програми українських партій, що прагнуть потрапити до нового парламенту. Про це розповіли економісти Дмитро Боярчук та Ілона Сологуб (дослідник у громадській організації VoxUkraine) на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі, що відбувся за підтримки МФ “Відродження” в рамках Медіа-центру реформ. Ця громадська ініціатива планує перевірити виконання кожної програми, коли справа дійде  до проведення економічних реформ. Група експертів склали рейтинг  програм 11 партій за їх економічною компетентністю.

«Можна сказати, що ми були дещо розчаровані після ознайомлення з програмами та обіцянками політичних сил» – заявив пан Боярчук. Чимало вимог та обіцянок українських партій є непрактичними, бо призначені для отримання голосів, а не реформування української економіки. VoxUkraine провела перевірку кожної рейтингової політичної партії, що претендує на парламентські крісла на виборах 26 жовтня, виставивши кожній з них оцінку за шкалою від 0 до 10 балів у різних категоріях.

Боярчук та Сологуб незадоволені, що більшість впливових політичних партій не акцентують увагу на серйозних економічних реформах. «Всі акцентують на боротьбі з корупцією та люстрації» – відзначив Дмитро Боярчук. «Цього разу ніхто не веде мову про житлові програми та інші «неактуальні питання». Найбільша увага приділяється ситуації на сході та ряду інших тем, а економічні питання виглядають досить блідо. Партійні програми, які містять конкретні пропозиції, водночас виступають за пільги для народу, не вдаючись до економічного обґрунтування. Наприклад, «всі обіцяють кредити молодим сім’ям чи покращення якості комунальних послуг, проте не пояснюють, як це зробити» – зауважила Ілона Сологуб. Також «партії-лідери проігнорували проблему енергоефективності та охорони навколишнього середовища» – додала експерт.

Боярчук та Сологуб заявили, що українські політичні партії покладаються на байдужість українців до економічних питань. «Вважається, що середній виборець – невіглас» – відзначив пан Боярчук. Тому партії роздають багато обіцянок, не пояснюючи, як вони їх виконуватимуть. VoxUkraine проаналізувала передвиборчі програми для підвищення прозорості виборчого процесу, та закликає партії включати до програм економічні положення, щоб виборці мали змогу краще зрозуміти їхню суть.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/187751.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua