03 ноя, 11:37
Іноземні інвестиції повинні стати одним з основних джерел для відновлення інфраструктури Сходу країни, стабілізації курсу національної валюти та покращення економічного розвитку. Проте, незважаючи на високий попит на іноземні інвестиції з української сторони, з кожним місяцем обсяг іноземних інвестицій зменшується.Про це йдеться у щотижневому аналітичному віснику Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) «InsideUkraine».
Відповідно до даних платіжного балансу, за січень-серпень 2014 року дефіцит прямих іноземних інвестицій складав 594 млн. дол. США, тобто обсяг прямих інвестицій з України перевищив обсяг вкладених інвестицій в Україну. Якщо порівнювати з аналогічним періодом попереднього року, то період січень-серпень 2013 року був профіцитним, обсяг ввезених на територію України прямих іноземних інвестицій перевищив обсяг вивезених на 3 млрд. дол. США. Іноземні портфельні інвестиції також характеризуються негативною динамікою, протягом січня-серпня 2014 року дефіцит даного рахунку складав 365 млн. дол. США, тоді як за аналогічний період минулого року спостерігався профіцит у розмірі 1,9 млрд. дол. США.
Така негативна динаміка може призвести до того, що вперше за часів незалежності в Україні буде зафіксований дефіцит фінансового рахунку платіжного балансу, тобто сукупний відплив інвестицій на кінець року перевищить приплив. Наслідком цього буде подальше скорочення податкових надходжень до державного бюджету, зменшення валютних резервів та загальна стагнація розвитку економіки, який неможливий без інвестицій. Іншою проблемою буде значне обмеження ресурсів, які можуть бути спрямовані на відновлення інфраструктури Донбасу.
Існують різні причини такого відпливу іноземних інвестицій, проте основними є війна на Сході та відсутність реформ. Також заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків визначає, що основною проблемою погіршення інвестиційного клімату є не війна на Сході, а проблема корупції, тому потрібно активізувати боротьбу у цьому напрямку. Керівництво країни декларує намагання вирішити проблеми скорочення іноземних інвестицій в Україні. Зокрема, нова стратегія реформ «Стратегія-2020», відповідно до прогнозів Адміністрації Президента, забезпечить чисті надходження прямих іноземних інвестицій в Україну в обсязі 40 млрд. доларів у 2015-2020 роках. Але, з огляду на економічну ситуацію, яка склалася на даний момент, ці прогнози виглядають надто оптимістичними.
З проблемами припливу інвестицій стикалися більшість західних сусідів України. Зокрема, на початку трансформації польської економіки іноземні інвестори надавали перевагу інвестиціям в Угорщину, Чехію та Словенію, де був привабливіший інвестиційний клімат. Проте після покращення законодавства, що регулювало інвестиційну та підприємницьку діяльність і проведення економічних реформ, дана ситуація кардинально змінилася і з кожним роком обсяг інвестицій в польську економіку збільшувався.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/188048.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua