Як отримати електронний цифровий підпис?

10 ноя, 12:59


Сьогодні послуги електронного цифрового підпису – зручний та сучасний спосіб не тільки для спрощення документообігу у суб’єктів підприємницької діяльності, але й шанс застрахувати свою інтелектуальну власність будь-якому користувачу електронної пошти.
У зв’язку з цим фахівці Голосіївської податкової інспекції нагадують, що громадяни мають можливість отримати електронний ключ цифрового підпису абсолютно безкоштовно у будь-якому Центрі сертифікації електронних ключів, представництва якого знаходяться в усіх територіальних органах ГУ ДФС у м. Києві.
Звертаємо увагу на перелік документів, необхідних для отримання ЕЦП.
Юридичні особи повинні надати такі копії документів:
–       заповнену та підписану Реєстраційну картку для юридичної особи, за необхідності з Додатком до розділу 2 реєстраційної картки, у двох примірниках
–       оригінал статуту юридичної особи або його нотаріально засвідчена копія;
–       документи, що підтверджують повноваження керівника заявника;
–       документи, що підтверджують належність підписувача до юридичної особи – заявника та його повноваження, засвідчені печаткою та особистим підписом керівника юридичної особи;
–       копії паспортів заявника та підписувачів, засвідчені власноручними підписами власників паспортів (в разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від ідентифікаційного коду, копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову);
–       копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника та головного бухгалтера) у разі, якщо формуються сертифікати для керівника та бухгалтера;
–       носій для запису особистого ключа.
Фізичні особи:
–       заповнену та підписану Реєстраційну картку для фізичної особи/фізичної особи-підприємця у двох примірниках;
–       копію паспорту (1-6 сторінки), завірену підписом фізичної особи;
–       копію облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО) завірену підписом фізичної особи;
–       носій для запису особистого ключа.

Голосіївське представництво Центра сертифікації електронних ключів знаходиться у приміщенні районної ДПІ, що на вул. Жилянській,23 (кім.104).
ДПІ у Голосіївському районі
ГУ ДФС у м. Києві
Відображення сум чистого доходу у звітності з ЄСВ
Роз’яснення для підприємців та самозайнятих осіб
З метою забезпечення однакового підходу до відображення сум чистого прибутку у звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування спеціалісти Голосіївської ДПІ надають деякі пояснення.
Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які забезпечують себе роботою самостійно.
Базою нарахування єдиного внеску для осіб, зазначених у пунктах 4 (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 вказаного Закону, є прибуток, отриманий від діяльності, що підлягає оподаткуванню на дохід фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід.
Згідно з пунктом 177.2 статті 177 Податкового Кодексу України об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця, та пункту 178.3 статті 178 ПКУ, згідно з яким оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.
Відповідно до п.177.5 ст.177 та п.178.4 ст. 178 ПКУ фізичні особи-підприємці та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду.
Оскільки обчислення сум єдиного внеску платників загальної системи здійснюється, зокрема, на підставі даних річної звітності, то дані, вказані у додатку 5 до розділу ІІІ Податкової декларації, повинні збігатися з даними, наведеними у розділі ІІІ Податкової декларації, і відповідно, - з даними, зазначеними у звітності з ЄСВ (таблиця 1 додатка 5 Звіту з єдиного внеску).
Отже, у графі 2 таблиць 1 та 3 додатка 5 до Звіту з єдиного внеску сума чистого доходу в рядках календарних місяців зазначається як середньомісячний річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу на кількість календарних місяців, протягом яких він отриманий. В місяцях, в яких дохід не отримувався, у відповідних графах ставиться прочерк, а у разі надсилання Звіту в електронній формі – поле залишається незаповненими. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід.
Відповідно до Порядку фізичні особи-підприємці, крім спрощенців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, самі за себе формують та подають до органів ДФС звіт один раз на рік до 10 лютого та до 1 травня року, наступного за звітним періодом, згідно з таблицями 1 та  3 додатка 5 цього Порядку.
У разі виникнення питань пропонуємо звернутися до Центру обслуговування платників за адресою : вул. Жилянська, 23 (тел: 591-61-77).


ДПІ у Голосіївському районі
ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/188249.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua