Промисловці вимагають зупинити знецінення гривні

13 ноя, 12:06

 

Промисловці і підприємці б’ють на сполох через нечуване знецінення гривні, оскільки вважають, що воно свідчить про безпрецедентний рівень системної соціально-економічної, банківської кризи і тягне за собою подальше «розкручування» інфляції, різке падіння рівня життя людей, величезні проблеми підприємницької діяльності.  На зустрічі з  керівництвом НБУ, яка днями відбулося за ініціативи УСПП, підприємці сформулювали вимоги Центробанку задіяти невідкладних заходів з стабілізації ситуації та запобігання подальшого розхитування курсу національної грошової одиниці. 

«Сталася глибока девальвація гривні – майже до 70. Для країни, де близько 60 % внутрішнього ринку складають імпортні товари, а в непродовольчій групі – навіть 70-80%, така девальвація є вкрай загрозливою.  Це миттєво призведе до втрати платоспроможності населення, і підтвердження цьому – падіння роздрібного товарообігу у січні-вересні порівняно з аналогічним періодом минулого року на 5,3 %.  Ці процеси не мають завершитися зубожінням людей  і колапсом в економіці. Ми вимагаємо – Національний банк разом з урядом повинні включати чіткі програми виходу з кризи», – наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.

На зустрічі з керівництвом НБУ промисловці і підприємці наводили численні приклади, того як «охолодження» купівельного попиту завдає удару по виробництву, лишає економіку стимулів для ефективної роботи та розвитку. Тому спільні заходи уряду та центробанку, на думку підприємницької громади,   мають бути спрямовані як на відпрацювання програм адресного захисту соціально вразливих верств населення, громадян, так і підтримку секторів економіки, які найбільш потерпають в даних умовах. 

Вельми дивним видається представникам ділової спільноти рішення НБУ саме в такий складний для економіки країни час відпустити гривню у «вільне плавання». На їх думку, це могло б спрацювати за умови наявності довіри бізнесу і населення до банківської системи, але нині, коли кожна новина подібна спричиняє паніку, наслідок передбачуваний – проблеми  з припиненням зростання курсу долару. 

Представники ділової громади звернули увагу на відсутність чіткої стратегії дій Національного банку в умовах кризи останніх місяців, сформулювали вимоги щодо необхідності повернутися до розробки програм кредитування реального сектору економіки та підтримки експортерів. 

 «Представники ділових громадських об’єднань  та експерти,   практики, які знають особливості роботи своїх галузей, а відповідно – можуть надавати ефективні пропозиції,  не допускати  прорахунки, в тому числі в фінансовій сфері,  мають обов’язково, без виключень, долучатися владою до експертних оцінок, опрацювання важливих державних програм,  особливо – стратегічного характеру», – наголосив Анатолій Кінах.   


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/188384.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua