Плата за землю та єдиний податок

20 ноя, 12:35

Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності щодо цілої низки таких податків і зборів, зокрема й земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності.

 Якщо в разі надання в оренду будівель, споруд або їх частин за договором оренди наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони розташовані, та якщо підприємницька діяльність наймодавців провадиться обов'язково за рахунок здачі в оренду майна і земельної ділянки, то така фізична особа – підприємець (власник нежитлового приміщення) теж звільняється від нарахування (сплати) та подання податкової звітності з земельного податку. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. У разі зміни протягом року об'єкта або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію також протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

 Разом з першою декларацією (фактичний початок діяльності як платника плати за землю) подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

 Суб'єкт господарювання, який є одночасно платником земельного податку та орендної плати, має подати до контролюючого органу за місцем розташування земельної ділянки окремо податкову декларацію з плати за землю щодо земельного податку, окремо – щодо орендної плати.

 Якщо земельна ділянка, на якій розташована будівля, перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб. В цьому випадку, , податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

– у рівних частинах – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

– пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній частковій власності або у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

 За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває в користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що перебуває в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

 Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення таких прав плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні в поточному році.

 Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене в податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцем розташування земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/188661.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua