Про забезпечення надходжень до бюджету та пріоритетні напрямки

25 ноя, 12:16

Днями перший заступник начальника ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Вячеслав Федоров провів прес - конференцію для представників ЗМІ району на тему: «Діяльність податкової інспекції Шевченківського району столиці за 10 місяців 2014 року та пріоритетні напрямки роботи»

Відкриваючи прес – конференцію та звертаючись до присутніх журналістів Вячеслав Веніамінович відзначив, що фахівці ДПІ у Шевченківському районі столиці першочергову увагу приділяють забезпеченню стабільних надходжень до бюджетів усіх рівнів. Адже збір податків – це забезпечення соціальних програм та гарантія зміцнення економіки держави, виплат заробітної плати, пенсій, стипендій тощо.

Зокрема, він зазначив: «Сьогодення вимагає від працівників ДПІ самовідданої роботи по забезпеченню надходжень до бюджетів усіх рівнів, а від платників податків – сумлінного виконання своїх обов’язків.

Приємно усвідомлювати, що шевченківські податківці внесли свій вагомий внесок у стабільне наповнення бюджетів усіх рівнів. Адже, варто зазначити, що за період січень - жовтень поточного року платниками Шевченківського району перераховано до зведеного бюджету 6 млрд. 738 млн. 430 тис. гривень податків та зборів, що на 208,4 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, до державного бюджету з початку поточного року надійшло 5 млрд. 190 млн. 910 тис. гривень, а до місцевого – 1 млрд. 547 млн. 519 тис. гривень, що дозволило забезпечити позитивну динаміку в порівнянні з аналогічним періодом минулого року- додатково забезпечено 29,8 млн. гривень.»

Основними джерелами поповнення державної казни за десять місяців 2014 року є: податок на прибуток, якого сплачено до бюджету 1 млрд. 176 млн. 514,5 тис. гривень; податок на додану вартість – більше 2,5 млрд. грн., що, беручи до уваги аналогічний період минулого року, майже на 278,9 млн. гривень більше, а також податок на доходи фізичних осіб – 1,2 млрд. гривень. Темп росту по ПДФО до надходжень у січні–жовтні 2013 року склав 104,1 % або більше на 47, 9 млн.грн.

Вячеславе Веніаміновичу, окресліть, будь ласка, основні актуальні напрями, за якими інспекція працює сьогодні?

Для повноцінного наповнення державної скарбниці  пріоритетними напрямками роботи органів ДФС до кінця року визначено такі: подальше вжиття заходів з детінізації економіки; ефективна робота у напрямку легалізації заробітної плати і викриття фактів виплати зарплати «в конвертах»; контроль за повнотою та своєчасністю відпрацювання матеріалів, отриманих від податкової міліції, судових і правоохоронних органів; підвищення рівня узгодженості результатів перевірок, сплати додатково нарахованих сум податків і недопущення зростання податкового боргу шляхом об’єктивного та якісного проведення перевірок.

Які зміни очікуються в адмініструванні ПДВ?

З 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування ПДВ, в якій всі платники податку на додану вартість будуть мати власні електронні рахунки. Усі податкові накладні складатимуться виключно в електронному вигляді та реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних незалежно від розміру ПДВ.

Які новаціїї ще чекають на бізнес з ПДВ?

Звертаю увагу платників податку на додану вартість, що з 1 грудня 2014 року діятиме нова форма податкової декларації з ПДВ. Вперше звітувати за новою формою необхідно буде за грудень 2014 (для платників, у яких звітний період – місяць) або за І квартал 2015 року (для квартальних платників).

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість в цілому суттєво не змінився, але має деякі важливі новації.

У новій декларації додано окремі рядки, у яких вказуються обсяги постачання та придбання товарів за ставкою 7% та рядки, у яких має бути відображено коригування податкових зобов’язань або податкового кредиту згідно із статтею 39 Податкового кодексу України (Трансфертне ціноутворення).

Ще одним суттєвим нововведенням є те, що платники, які подають податкову звітність в електронному вигляді, до додатка 8 мають подавати скановані копії розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням товарів чи послуг, або скановані копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Нова декларація з ПДВ та порядок її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966.

 

На завершення Вячеслав Федоров зазначив: «Сподіваємося, що наша співпраця дасть можливість досягти головної мети – своєчасного наповнення державного та місцевих бюджетів, економічного зростання України та становлення її як держави європейського рівня.»

 

ДПІ у Шевченківському  районі  ГУ Міндоходів м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/188817.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua